Edinilen bilgiye göre, Bakan Kılıç'ın talimatı sonucu Spor Genel Müdürlüğünde görevli 2 müfettiş, 15 Ocak tarihinde Erzurum'a gelmiş ve olayla ilgili incelemelere başlamıştı." />

banner212

banner211

Aslı Nemutlu'nun ölümü araştırılıyor


Edinilen bilgiye göre, Bakan Kılıç'ın talimatı sonucu Spor Genel Müdürlüğünde görevli 2 müfettiş, 15 Ocak tarihinde Erzurum'a gelmiş ve olayla ilgili incelemelere başlamıştı.

Diğer 19.01.2012, 08:59
Aslı Nemutlu'nun ölümü araştırılıyor
banner218


Edinilen bilgiye göre, Bakan Kılıç'ın talimatı sonucu Spor Genel Müdürlüğünde görevli 2 müfettiş, 15 Ocak tarihinde Erzurum'a gelmiş ve olayla ilgili incelemelere başlamıştı.


Müfettişlerin milli kayakçı Nemutlu'nun antrenman yaptığı sırada düşerek ölmesiyle sonuçlanan olayla ilgili kayak hocaları, Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık, federasyonun diğer yetkilileri ve pistlerden sorumlu kişilerle görüştükleri belirtildi.


Müfettişlerin olayla ilgili yaptıkları inceleme ve araştırmanın sonuçlarını bir rapor halinde Bakan Kılıç'a sunacakları öğrenildi.


Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ayık, SporExpres.com muhabirine yaptığı açıklamada, Bakanlığın görevlendirdiği müfettişlerle görüştüğünü söyledi.


Ayık, ''Hem savcılığımız bir soruşturma yürütüyor hem de müfettişlerimiz bu konuda incelemelerde bulunuyorlar. Zaten bizim de isteğimiz buydu. Bunun haricinde bir isteğimiz de olamaz. Dolayısıyla incelemeler sonucunda bir kusur varsa, bir ihmal, sorumlu ya da sorumlular varsa bunun ortaya çıkması bunun açıklanması hepimizi zaten mutlu eder.


Araştırma ve inceleme en çok bizi mutlu eder. Bize sorulan sorulara cevap verdik. İstenilen belgelere cevap verdik. Bunun haricinde biz de sonucu bekliyoruz. Müfettişler inceleme sırasında kafalarına takılan bir belge ve bilgi isterlerse zaten anında hemen temin eder ve kendilerine veririz'' diye konuştu.


-Nemutlu'nun isminin kazanın meydana geldiği piste verilmesi-


Ayık, antrenman sırasında düşerek hayatını kaybeden milli kayakçı Nemutlu'nun isminin kazanın meydana geldiği piste verilmesi konusuyla ilgili Cuma günü Türkiye Kayak Federasyonu yönetiminin biraraya geleceğini söyledi.


Ayık, kazanın meydana geldiği piste Nemutlu'nun isminin verilmesine ilişkin, ''Biz bu konuyla ilgili Cuma günü yönetim kurulu olarak bir toplantı yapacağız. Yönetim kurulunda bu konuyu ele alacağız. Konuyu yönetim kurulunda arkadaşlarımızla görüşüp karara bağladıktan sonra düşüncemizi Aslı'nın ailesiyle paylaşacağız. Onların görüşü bizim için çok önemli. 'Evet' demeleri bizim için çok önemli. Şu aşamada en önemli ve en hassas konumuz Aslı'nın ailesidir. Konuyu ailesinden onay aldıktan sonra kamuoyuyla paylaşacağız'' dedi.


SporExpres.combanner220
Yorumlar (0)