Avrupa Spor Şehri Bayrağı Sakarya'da

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonuyla Avrupa Birliği Projesi kapsamında Sakarya’ya gelen Avrupa Spor Başkentleri ve Şehirleri Federasyonu (ACES) yöneticilerini makamında ağırladı.

Diğer 11.01.2023, 14:36 SporExpres
Avrupa Spor Şehri Bayrağı Sakarya'da

ACES’in İtalyan yöneticileri Alessio Di Maio ve Chira Spinato ile FİTFORKİDS’in Danimarkalı yöneticileri Pelle Plesner ve Ditte Gybel’i ağırlayan Başkan Yüce, nazik ziyaretleri için teşekkür ederek Sakarya’nın tarihi, turistik ve kültürel yapısı hakkında bilgiler paylaştı. Ziyarette ayrıca Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy ve büyükşehir bürokratları da yer aldı.

Sakarya’ya hayran kaldı

Avrupa Spor Başkentleri ve Şehirleri Federasyonu yöneticisi Alessio Di Maio, Sakarya’ya hayran kaldığı belirterek spora yapılan yatırımlar için teşekkür etti. Di Maio, ACES tarafından Sakarya’ya gönderilen Avrupa Spor Şehri Sakarya bayrağını Başkan Ekrem Yüce’ye teslim etti. Sakarya’nın tanıtım görüntülerini izleyen Di Maio, Sakarya’nın bu unvanı hakkettiğini dile getirdi. Ziyaret sonunda Danimarkalı yöneticiler Başkan Yüce’ye FİTFORKİDS adına hediye takdim etti.

Yorumlar (0)