banner212

banner211

Aydınlar'dan istifa sinyali

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, olağanüstü genel kurulun sonunda bir konuşma yaptı ve istifa sinyali verdi.

Diğer 26.01.2012, 15:19
Aydınlar'dan istifa sinyali
banner218

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, olağanüstü genel kurulun sonunda bir konuşma yaptı ve istifa sinyali verdi...


Konuşmasının sonunda yönetim kuruluyla toplanıp bir değerlendirmede bulunacaklarını açıklayan Aydınlar'ın bu sözleri 'istifa' sinyali olarak algılandı... İşte o konuşmadan bazı satırbaşları:


"Toplantının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Biz sizin değerli yorumlarınızı aldık. Şimdi ise bazı konulara açıklık getireceğim. Savunma hakkının kısıtlanması söz konusu değil. Kurullara baskı yapılması da söz konusu değildir. Bu kurullara baskı yapmak ne benim haddime ne de sizin haddinize. Savunma süresini PFDK 20 gün, etik kurul 15 gün olarak vermiştir.

Eğer bu süreler yeterli değilse bu kulüpler ve kişiler ek süre isteyebilirler. Adil savunma yapılacak. Masumiyet karinesinden hiç bahsetmiyormuşum. El insaf. Nyon'daki toplantı çıkışında söylediğim sözler ortadadır.

Bizim yetkilerimizi devretmemiz gibi birşey söz konusu değildir. Ben buraya gelirken bu şekilde olacağını bilmiyordum. Siz biliyordunuz da mı beni buraya getirdiniz. Fenerbahçe için önyargılı yaklaşımım varmış. Bu söz bana söyleniyor. Sevgili Ali Koç, yukarıda Allah Var. Bunu Mehmet Ali Aydınlar yapacak. O kulübe yıllarca hizmet etmiş biri yapacak.

Şenol Güneş hocaya da teşekkür ediyorum. Biz buraya gelirken amacımız futbolu ileriye götürmekti. Altyapılara eğilmekti. Heyetlerimiz Avrupa'da ciddi çalışmalar yürütmektedir.

Biz nereden bilelim böyle kirli işler varmış da bunları temizlemek bize düşsün. Böyle birşeyi biliyor olsak buaraya gelir miydik. Hem de bir işadamı olarak. Yönetim Kurulumuzdaki bazı isimler suçlanıyor. Ben bu arkadaşlara sonuna kadar kefilim.

UEFA'nın CAS'tan Pierre Cornu'nun ifadesini çekme kararından iki cümle okuyacağım. Kayıtlara geöçmesi için belirtilmelidirki TFF yetkilileri, Cornu'yla yapılan görüşmede kişisel yorumlarda bulunmamıştır.

Bir kaşık suda fırtına koparılıyor ne yazık ki. 3 Temmuz'dan bu yana bizim yaptığımız tüm çabalar iyi niyetli. Türk futbolu zarar görmesin diye, Türk futbolu yurtdışında imaj kaybına uğramasın diye. Yüzümüze farklı konuşanlar arkamızdan farklı konuşabiliyor. Bunu gördüm ben: Tek suçlu biziz.

Biz koltuk meraklısı değiliz. Bizler onurlu insanlarız, onurumuzla geldik onurumuzla gideriz. Tarih gerçekleri yazacaktır. Ben vicdanen çok rahatım. Yanlış hiçbirşey içinde olmadım. Biz yönetim kurulu olarak toplanıp gerekli değerlendirmeyi yapacağız."

banner220
Yorumlar (0)