Azerbaycan'dan şampiyonluk haberi geldi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, sporun her alanında başarıdan başarıya koşuyor. Özellikle bisiklet alanında kurulan Sakarya BB PRO Team takımının sporcuları, önlerine koydukları hedeflere bir bir ulaşmaya başladı

Diğer 12.04.2022, 18:24 SporExpres
Azerbaycan'dan şampiyonluk haberi geldi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, sporun her alanında başarıdan başarıya koşuyor. Özellikle bisiklet alanında kurulan Sakarya BB PRO Team takımının sporcuları, önlerine koydukları hedeflere bir bir ulaşmaya başladı. Takımın başarılı pedallarından bir tanesi olan Ali Gurbanov, Azerbaycan'da gerçekleştirilen Kuboku Turu'na katıldı.

2 kategoride birincilik

Yarışın ilk gününde 15 kilometrelk bireysel zamana karşı yarışta iyi bir derece elde eden Gurbanov, ikinci gününde yapılan 80 kilometre yol yarışında çizgiyi geçti ve derecelerin toplamıyla iki farklı kategoride şampiyon oldu. U23 yarışları ve Elit kategorisinde en iyi süreyle yarış bitiren sporcu olan Gurbanov altın madalyayı aldı.

"Sporcumuzu tebrik ediyoruz"

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Bisiklet takımımız, Sakarya'yı gururlandıran ve bu alanda iddiasını artıran başarılar elde ediyor. Sıkı bir hazırlık ve kaliteli bir kadroyla derecelerin sahibi oluyoruz. Son yarışta şampiyon olan bisiklet sporcumuz Ali Gurbanov'u tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" denildi.

Yorumlar (0)