Doğuş Grubu'nun patronu Ferit Şahenk'in Fenerbahçe başkanlığına aday olacağı iddia ediliyor." />

banner212

banner211

Aziz yıldırım'ın yerine o geliyor!

Doğuş Grubu'nun patronu Ferit Şahenk'in Fenerbahçe başkanlığına aday olacağı iddia ediliyor.

Diğer 23.01.2012, 17:38
Aziz yıldırım'ın yerine o geliyor!
banner218

Doğuş Grubu'nun patronu Ferit Şahenk'in Fenerbahçe başkanlığına aday olacağı iddia ediliyor.

Aziz Yıldırım'ın geçtiğimiz temmuz ayında şike soruşturması nedeniyle tutuklanmasından bu yana zor günler geçiren Fenerbahçe'de sürpriz bir gelişme kapıda.

Habertürk gazetesi bu sürpriz gelişmeyi sürmanşetten "Şahenk Mayıs'ta aday" başlığıyla duyurdu.

Aziz Yıldırım'ın tutuklanmasının ardından kulübün yaşadığı zor günlerde kulübe sahip çıkan ve camianın büyük sevgisini kazanan Ali Koç'un, "Başkan adaylığını düşünmüyorum" açıklamasının ardından Mayıs ayında yapılacak kongrede Aziz Yıldırım'ın tekrar başkan seçilmesi planlanıyordu. 

BU KEZ GÖREVDEN KAÇMADI

Ancak Fenerbahçe'nin önde gelen isimleri, 104 yıllık kulübün bu şekilde yönetilmesinin hem yakışık almadığını, hem de mümkün olmadığını düşünerek sürpriz bir isme adaylık teklifi götürdüler. Bu isim iş dünyasının önde gelen simalarından, Doğuş Grubu'nun patronu Ferit Şahenk. Fanatik düzeyde Fenerbahçeli olduğu bilinen, hatta Ali Sami Yen'deki Galatasaray-Fenerbahçe maçlarına bile Sarı-Lacivertli forma giyerek gitmekten çekinmeyen Ferit Şahenk bugüne kadar kendisini yapılan yöneticilik tekliflerine, "Ben tribünde taraftar olarak çok mutluyum" yanıtını veriyor ve yönetime girmekten kaçınıyordu. Ancak bu kez Ferit Şahenk görevden kaçamadı.

HAMDİ AKIN VE SADETTİN SARAN YÖNETİMDE
Çok üst düzey bir Fenerbahçe Kulübü üyesinin "Kulübün bu zor dönemde sana ihtiyacı var. Madem Fenerbahçelisin, göster Fenerbahçeliliğini" demesi üzerine Ferit Şahenk görevi şartlı olarak kabul etti. Öneriyi getirenleri kıramayan ve kulüp zor günleri atlatıncaya kadar başkanlık görevini almayı kabul eden Şahenk, Mayıs ayında yapılacak seçim kongresinde başkan adayı olacak. Şahenk'in listesinde kimlerin yer alacağı ise şimdilik sır gibi saklanıyor. Ancak 2. Başkan ve başkan vekili Nihat Özdemir'in Şahenk'in listesinde yer alacağı tahmin ediliyor. Bir başka eski yönetici Hamdi Akın'ın da yönetime gireceği Fenerbahçe kulislerinde konuşuluyor. Saadettin Saran'ın da adı kulislere düştü bile. Mevcut yönetimden Cihan Kamer'e de görev verileceğine kesin gözüyle bakılıyor. Ali Koç'un ise bu dönem Fenerbahçe yönetiminde görev almak istemediği ve özellikle son 1 yıldır kendi işlerine hiç vakit ayıramamaktan şikayetçi olduğu için yeni yönetimde görev almak istemediği söyleniyor.

FERİT ŞAHENK KİMDİR?
37 yaşında Doğuş Holding'in başına geçti. Türkiye'nin önde gelen işadamlarından biri olan Ferit Şahenk, halen Doğuş Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı. 48 yaşında olan Şahenk, 1987 yılında ABD'deki Boston College'da Pazarlama ve İnsan Kaynakları bölümünden mezun oldu. 1991 yılında, Garanti Menkul Kıymetler Şirketi'ni kuran Şahenk, 1994 yılında şirketin, Doğuş Grubu'nun yatırım bankası haline gelmesiyle yeni kurulan bu bankanın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı'na getirildi. 1990-1997 yılları arasında Doğuş Otomotiv Grubu Yönetim Kurulu başkanlığı yapan Şahenk, 2001 yılının nisan ayında, kalp krizi sonucu vefat eden babası Ayhan Şahenk'in yerine, henüz 37 yaşındayken Doğuş Holding'in başına geçti. Şahenk, Doğuş Holding çatısı altında çalışan 28 bin çalışanın da işvereni konumunda bulunuyor. Doğuş Grubu, finans, otomotiv, inşaat, medya, turizm, gayrimenkul ve enerji olmak üzere yedi sektörde faaliyet gösteriyor.

banner220
Yorumlar (0)