Cam Nou'daki mücadele öncesi Barcelona kaptanı Puyol; Dünya Kulüpler Kupası'yla, Messi de Altıp Top'la tribünleri selamlarken, Katalan ekibi maça hızlı bir giriş yaptı." />

banner212

banner211

Barcelona 10 dakikada işi bitirdi


Cam Nou'daki mücadele öncesi Barcelona kaptanı Puyol; Dünya Kulüpler Kupası'yla, Messi de Altıp Top'la tribünleri selamlarken, Katalan ekibi maça hızlı bir giriş yaptı.

Diğer 16.01.2012, 10:30
Barcelona 10 dakikada işi bitirdi
banner218


Cam Nou'daki mücadele öncesi Barcelona kaptanı Puyol; Dünya Kulüpler Kupası'yla, Messi de Altıp Top'la tribünleri selamlarken, Katalan ekibi maça hızlı bir giriş yaptı. 10. dakikada Xavi, direkten dönen topu tamamlayıp takımını öne geçirirken, 2 dakika sonra Messi, farkı ikiye çıkaran isim oldu. Bu dakikadan sonra Barca'nın farkı açıp rahat bir galibiyet alması beklenirken, her şey tersine döndü.  32. dakikada Martin sahneye çıktı ve Barcelona'ya bu sezon evinde gol atan ilk futbolcu olmayı başardı. İlk yarı bu skorla sona erdi. 2. yarıda oyuna giren Santa Cruz, 52. dakikada 90 bin kişiyi şoka sokan gole imza attı ve Barcelona karşısında takımına beraberliği getirdi.

Bu dakikadan sonra beklendiği gibi maç tek kaleye döndü. Rakibi karşısında iyi direnen Betis, 71. dakikada Alvarez'in atılmasıyla 10 kişi kalınca oyundan düştü. Bunu çok iyi değerlendiren Barcelona, 78. dakikada Alexis'in golüyle 3-2 öne geçip rahat bir nefes aldı. Katalan ekibi, ardından da Messi'nin penaltısıyla maçtan 4-2 galip gelip kabus görmekten kurtuldu.

Böylece 41'e yükselten Barcelona, Real'in 5 puan arkasından takibini sürdürdü. Real Betis ise 22 puanda kaldı.
Yorumlar (0)