banner212

banner211

Beştaş: "Fair Play ortak paydamız olmalı"

Denizli Belediyespor Başkanı Tanju Beştaş, sporun her alanında ortak paydanın ‘Fair Play’ olması gerektiğini vurgulayarak, kulüp olarak bundan kesinlikle ödün vermeyeceklerini söyledi.

Diğer 04.02.2012, 10:06
Beştaş:
banner218
Denizli Belediyespor Başkanı Tanju Beştaş, sporun her alanında ortak paydanın ‘Fair Play’ olması gerektiğini vurgulayarak, kulüp olarak bundan kesinlikle ödün vermeyeceklerini söyledi.

Yaşanan son gelişmeler sonrası, başta Eyüpspor kulübü olmak üzere çeşitli kulüplerden Denizli Belediyespor’a gelen veya kamuoyu ile paylaşılan olumlu haber ve mesajların ‘Fair Play’ konusunda doğru yolda olduklarının göstergesi olduğunu vurgulayan Beştaş, kulüp olarak centilmenliği, misafirperverliği kısacası Fair Play’i, her zaman her şeyin üzerinde tutacaklarını, herkesten de aynı davranışı beklediklerini söyledi.Beştaş, "Dürüst oyun dürüst davranış anlamını taşır. Etik davranış her konuda kuralları dürüstlükle ve saygı ile uygulamak demektir. Fair Play, tüm bunların üstünde kişisel çıkarları ve hırsları bastırarak, yaşamda üstün insan ruhunu ortaya koymaktır. Sevgi, dostluk, kardeşlik anlayışı olan Fair Play’in sınırı yoktur. Dünyada tüm sınırlar yapaydır. Çünkü en önemli sınır gönüllerin sınırıdır" dedi."Türk sporunu yükseltmeyi düşünenler, yalnız beden ve takım şampiyonları değil, vicdan şampiyonları da yetiştirmeyi ilke edinmelidirler diyen Beştaş", sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sporcu gençlerin ruhunda asalet ve civanmertlikten eser olmazsa; spor, yalnız adale kuvvetini arttıran, insanı kuvvetli bir hayvan menzilesine indiren bir vasıtadan ibaret kalır. Asıl ve asil gayesini kaybeder.

Denizli Belediyespor olarak gençliğe; sporun asıl ruhu ve şerefi, her çareye başvurup birinci çıkmak, şan almak, meşhur olmak, caka satmak olmadığını anlatmak, onun manevî faziletlerinin, temiz civanmertliğinin zevkini tattırmak için yola çıktık. Sporun bu iç yüzüne azamî ehemmiyet vermedikçe meydana gelecek eser, dış cephesi ne kadar parlak olursa olsun, muhteşem fakat her vesile ile yıkılmaya ve hazır temelsiz bir saraya benzer. Haddini bilmedikten sonra, çok şey bilmek hiç bir şeye yaramaz. Türkiye Futbol Federasyonu’da Fair Play çerçevesinde 2011-12 sezonunun ikinci yarısından itibaren, güzel oyunu ve sportmenliği ödüllendirmeyi amaçlayan Centilmen Lig'i, tüm profesyonel liglerde uygulamaya koymuştur. Sporda derece yapmak elbet insanları mutlu eder ama centilmenliğin derecesi, bizce en büyük değerdir. Bu değerler için de Denizli Belediyespor kulübü olarak elimizden geleni her zaman yapacağız ve yapmaya hazırız"

Kaynak : http://www.ajansspor.com/futbol/tff2ligkirmizi/h/20120202/bestas_fair_play_ortak_paydamiz_olmali.html

Yorumlar (0)