Bisiklette 2023'ün ilk zaferi

Antalya’da düzenlenen Kızılalan MTB CUP yarışlarına katılan Büyükşehir bisiklet takımı sporcularından Furkan Akçam, yarışların ilk gününü ikinci olarak tamamlarken ikinci gün yarışlarında ise birinci olarak altın madalyanın sahibi oldu

Diğer 01.02.2023, 23:12 SporExpres
Bisiklette 2023'ün ilk zaferi

Dünya Bisiklet Şehri Sakarya, bisiklet branşında 2023 yılına önemli bir başarıyla başladı. Elit erkekler ve elit kadınlar kategorisinde uluslararası olarak gerçekleşen Kızılalan MTB CUP yarışmasına yerli ve yabancı birçok sporcu katılım sağladı. Yağmurlu havada gerçekleşen müsabakanın ilk gününde Büyükşehir’in milli sporcusu Furkan Akçam, ikinci olarak podyumda yer aldı. Şampiyonanın ikinci gününde ise Akçam, rakiplerini geride bırakarak birinci oldu ve önemli bir zafere imza attı. 

Başkan Yüce’den tebrik
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Dünya Bisiklet Şehri Sakarya’mıza bisiklet branşında kazandırılan madalyaların büyük gurur kaynağı olduğunu ifade ederek, yarışları başarıyla tamamlayan Furkan Akçam ve antrenörlerini tebrik etti. 

Hedef Dünya Kupası
Sakarya Büyükşehir Spor Kulübü Başkanı Cevat Ekşi, “Takımımız 3 sezondur yol bisikletinde önemli başarılara imza attı. Şimdi artık dağ bisikletinde de çok iddialı bir takım kurduk. Allah’ın izniyle ülkemiz tarihindeki ilk Dünya Kupası madalyasını almak istiyoruz. Takım sezonun ilk yarışmasında önemli başarı alarak çok iyi bir başlangıç yaptı. Tüm sporcularımızı ve teknik ekibimizi tebrik ediyorum” dedi.
 

Yorumlar (0)