banner212

banner211

Bosna Hersek’ten 2 Gümüş madalya

Rabia Kaplan ve Duygu Yemenci Balkan Şampiyonasından gümüş madalya ile döndü. 21 Yaş altı Karate takımı ise 3ncü oldu.

Diğer 12.12.2016, 12:54 12.12.2016, 14:47 UTKU KAYNAR
Bosna Hersek’ten  2 Gümüş madalya
banner218
 Karate Milli takımında yer alan ilimiz sporcularından Rabia Kaplan ve Duygu Yemenci Balkan Şampiyonasından gümüş madalya ile döndü. 21 Yaş altı Karate takımı ise 3ncü oldu.


Bosna Hersek'in ev sahipliğinde düzenlenen 17. Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Balkan Şampiyonası'nda , Sakarya’dan Hikmet Şaha ve Uğur Kobaş Hakem olarak, Nurkan Kayacık ve Mustafa Solmaz Antrenör olarak, Fatih Şen, Aleyna Sezer, Duygu Yemeneci ve Metehan Kabasakal sporcu olarak milli takımda başarı aradılar.Balkan Karate Federasyonları Birliği’ne üye Türkiye, Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Makedonya, Kosova, Karadağ, Romanya, Sırbistan ve Slovenya'dan yaklaşık 863 sporcunun katıldığı şampiyonada Türkiye, toplam 78 sporcu ile tüm kategorilerde madalya için mücadele etti.


Saraybosna şehrindeki Vogoska Spor Salonu'nda düzenlenen organizasyonda Metehan Kabasakal ve Fatih Şen’li 21 Yaş Altı Karate takımı 3ncü oldu. Sakarya Büyükşehir Karate Kulübü sporcusu Rabia Kaplan Balkan Şampiyonasında 59 kg’da Gümüş Madalya kazandı. Balkan şampiyonasında Romen, Bosna, Slovenya ve Makedon rakibini yenerek finale çıkan Hendek Belediye takımından Duygu Yemenici , finalde Sırp rakibine yenilerek Balkan Şampiyonasında ikinci oldu.

        
Türk Milli takım kafilesinin , Balkan Şampiyonasına damga vurmasına sevindiğini belirten Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel ;  İstanbul’da yaşanan hain saldırı hepimizi derinden üzdü. Terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Balkan Şampiyonasında milli takım olarak , el birliği ile madalyaları topladık. Milli takımla ilimize gümüş madalya kazandıran Rabia Kaplan ile Duygu Yemenici’yi , antrenör ve hakemlerimizi tebrik ediyorum  “ şeklinde konuştu.

banner220
Yorumlar (0)