banner212

banner211

Briç'te Sakarya Şampiyonu belli oldu

2016 Sakarya Kış Dörtlü Takımlar Briç Şampiyonası sona erdi. 12 ekibin katıldığı organizasyonun birincilik kupası Ada Briç Spor Kulübünün oldu

Diğer 25.02.2016, 13:19 25.02.2016, 13:21 UTKU KAYNAR
Briç'te Sakarya Şampiyonu belli oldu
 

2016 Sakarya Kış Dörtlü Takımlar Briç Şampiyonası sona erdi. 12 ekibin katıldığı organizasyonun birincilik kupası Ada Briç Spor Kulübünün oldu


Briç İl Temsilciliği tarafından organize edilen 2016 Sakarya Kış Dörtlü Briç Şampiyonası, önceki akşam tamamlandı. Ada Briç Spor Kulübü Salonunda, 5 Ocaktan bu yana sahnelenen Ligin final müsabakaları nefisti. Çift devreli lig usulüne göre gerçekleşen ve 12 takımın katıldığı müsabakaların sonunda şampiyonluğu Ada Briç Spor Kulübü elde etti.


Önceki akşam sahnelenen final müsabakalarında 344 puana ulaşan Ada Briç Spor Kulübünün şampiyonluk sevinci yaşadığı ligin ikinciliğini Defne (249.19 Puan), üçüncülüğünü Çivi (283.62 puan), dördüncülüğünü ise Afacan (252.33 puan) elde etti. Bu son müsabakaların ardından düzenlenen görkemli törende ödüllerini alan takımlar, oldukça mutluydular. 

 

 Lig sonunda ilk dört dereceyi alan Ada Briç Spor Kulübü, Defne, Çivi ve Afacan, Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı kazandı. Mart ayının ilk haftasında Bursa'da gerçekleşecek Şampiyonaya katılacak olan bu dört ekibimiz, ilimizi en iyi şekilde temsil etmekte kararlı. Bu arada müsabakalara büyük renk getiren ve mücadelesini sonuna kadar sürdüren Dostlukspor, en centilmen takım seçildi.  

 

 Ödül töreninde konuşan Briç İl Temsilcisi Cevdet Güngör, lige katılan 12 ekibe de teşekkür etti. Güngör; "Ligimizin herhangi bir aksaklık yaşanmadan tamamlanmasında büyük emeği olan direktörümüz Sadi Akçaoğlu ve centilmenliklerini bir an olsun elden bırakmayan tüm oyuncularımızı kutluyorum" dedi. 

 


Yorumlar (0)