banner212

banner211

Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde her yıl düzenlenen İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri açılışı için geri sayım başladı.

Diğer 22.05.2018, 13:46 22.05.2018, 13:49 UTKU KAYNAR
Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın
 

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde her yıl düzenlenen İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri açılışı için geri sayım başladı. “Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın” sloganı düzenlenecek olan İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri için kayıtlar 22 Haziran'a kadar sürecek.

    

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel ; İl Müdürlüğümüz bünyesinde İl Spor Merkezleri Kapsamında 22 branşta , Engelliler İl Spor Merkezleri kapsamında ise 15 branşta yaz spor kursları açılacaktır. Kayıtlarımız 21 Mayıs 2018-22 Haziran 2018 tarihleri arasında Sakarya Yüzme Havuzundaki kayıt bürosunda yapılacaktır. “ dedi.

 

29 HAZİRANDA BAŞLIYOR

         

Çelikel ; İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezlerinde  05-18 yaş grubundaki çocuk ve gençlere sporu sevdirerek , onları spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı sağlamak, toplumda spor kültürü oluşturmak ve sporun daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamayı hedefliyoruz. Spor Merkezlerimizin açılışını ise ; 29 Haziran 2018 tarihinde Atatürk Spor Salonunda yapacağız. Tüm çocuk ve gençlerimizi , spor kurslarımıza katılmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

Spor Merkezleri eğitim verilecek branşlar şu şekilde;

İl Spor Merkezleri Branşlar;Atıcılık-Avcılık, Atletizm, Badminton, Basketbol, Bisiklet, Boks, Cimnastik, Eskrim, Güreş, Halter, Hentbol, Judo, Kano, Karate, Kick Boks, Kürek, Masa Tenisi, Taekwondo, Tenis, Triatlon, Voleybol, Yüzme (Ücretli)

Engelliler İl Spor Merkezleri; Atletizm , Bocce, Halter, Okçuluk, Masa Tenisi, Yüzme (Bedensel Engelliler)Güreş , Karate Taekwondo (İşitme Engelliler), Atletizm , Judo, Yüzme (Görme Engelliler), Atletizm, Cimnastik , Masa Tenisi (Özel Sporcular)

 

KAYITLAR YÜZME HAVUZUNDA

 

Spor Merkezlerine kayıt yaptırmak isteyenlerin 22 Haziran tarihine kadar Sakarya Yüzme Havuzu'ndaki kayıt bürolarına başvurmaları gerektiği duyuruldu. 5 ile 18 yaş arası çocuk ve gençlerin kayıt yaptırabildiği kurslar için kayıt büroları 11:00-19:00 saatleri arasında açık olacak

 

 

 

Yorumlar (0)