banner212

banner211

Büyükşehir Bisiklet, Nevşehir'de Kürsü'de

Uluslararası Kapadokya Bisiklet Turu'nun üçüncü ve son ayağı olan Kayseri etabı tamamlandı.

Diğer 17.09.2018, 12:51 UTKU KAYNAR
Büyükşehir Bisiklet, Nevşehir'de Kürsü'de
banner218

Uluslararası Kapadokya Bisiklet Turu'nun üçüncü ve son ayağı olan Kayseri etabı tamamlandı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bisiklet Takımı, 2 etapta birinciliği genel klasmanda ise ikincilik alarak elde ederek turnuvada iz bıraktı.

Salcano Sakarya Büyükşehir Bisiklet Takımı, 14-16 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Kapadokya Bisiklet Turu’na katıldı. Farklı ülkelerden 10 takım ile 65 sporcunun yer aldığı, Nevşehir, Erciyes ve Kayseri olmak üzere 3 etaptan oluşan Uluslararası turnuvada bisikletçiler kıyasıya mücadele etti. Büyükşehir Bisiklet Takımı sporcularından Ahmet Örken, Nevşehir’de gerçekleştirilen 1. etap yarışında 113 kilometre uzunluğundaki parkuru birinci sırada tamamlayarak yarışı kazandı. Erciyes’te gerçekleştirilen 2. etap yarışlarında ise 131 kilometrelik parkuru birinci sırada tamamlayan Büyükşehir Bisiklet Takımı sporcusu Mustafa Sayar madalyanın sahibi oldu.

Genel klasmanda ise Vino Astana Motors takımından Ovsyaninikov Alexandr (Kazakistan) birinci olurken, Salcano Sakarya Büyükşehir Belediyespor takımından Mustafa Sayar ikinciliği ve Navarda Uskas Ramunas ise üçüncülüğü elde etti.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, uluslararası turnuvadan başarılı sonuçlarla ayrılan sporcular tebrik edildi.

Yorumlar (0)