Real Madrid'de 2006-2009 yılları arasında kulüp başkanlığı yapan Ramon Calderon, ''Mourinho, 4 aydır Kaka ile konuşmuyor, Nuri'yi de hoşuna gitmediği için oynatmıyor'' iddiasında bulundu." />

banner212

banner211

Calderon: Mourinho Nuri'yi beğenmiyor


 Real Madrid'de 2006-2009 yılları arasında kulüp başkanlığı yapan Ramon Calderon, ''Mourinho, 4 aydır Kaka ile konuşmuyor, Nuri'yi de hoşuna gitmediği için oynatmıyor'' iddiasında bulundu.

Diğer 20.01.2012, 15:34
Calderon: Mourinho Nuri'yi beğenmiyor
banner218


 Real Madrid'de 2006-2009 yılları arasında kulüp başkanlığı yapan Ramon Calderon, ''Mourinho, 4 aydır Kaka ile konuşmuyor, Nuri'yi de hoşuna gitmediği için oynatmıyor'' iddiasında bulundu.


Real Madrid'in Kral Kupası çeyrek final ilk maçında, Barcelona'ya 2-1 yenilmesinin ardından bir İspanyol radyosuna değerlendirme yapan Calderon, mevcut kulüp yönetimini ve teknik direktör Jose Mourinho'yu sert dille eleştirdi.


''Bana öyle geliyor ki artık kulüpte tartışılan bir konu var. Mourinho başkanlık, patronluk yapıyor ve kimse onun başkanlığı için seçime gidip, oy kullanmadı'' diyen Calderon, bu sezon başında oynanan Süper Kupa finalinde Mourinho'nun Barcelona'nın yardımcı antrenörü Tito'nun gözüne elini soktuğu hareketi hatırlattı.


Calderon, ''Santiago Bernabeu'de, Mourinho'nun hareketini savunan bir pankart bile gördüm. Bu korkunç bir pankart. Florentino (şimdiki kulüp başkanı) kaderini teknik direktöre bağladı. Futbol dünyasında aklını yitirdi çünkü 700 milyon avro harcayıp, 5 yıl başkanlık yaptıktan sonra sadece 1 Kral Kupası kazanabildi'' dedi.


Calderon ayrıca Real Madrid'de ''Portekizli futbolculardan yana bir ayrımcılık olduğunu ve bunun İspanyol futbolcuları rahatsız ettiğini'' savunarak, ''Mourinho, 4 aydır Kaka ile konuşmuyor, Nuri'yi de hoşuna gitmediği için oynatmıyor'' dedi.


Mourinho'nun Barcelona karşısında ''korkak bir 11 sahaya koyduğunu'' öne süren Calderon, ''Mourinho, Barcelona'ya karşı kazanma taktiğini bulma yeteneğine sahip olamadı. Barcelona artık Real Madrid ve Mourinho için bir saplantı'' diye konuştu.


-Pepe, Messi'den özür diledi-


Öte yandan El Clasico'da Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi'nin yerde olduğu bir pozisyonda eline basarak tepki alan Pepe, Real Madrid'in internetteki resmi sitesinden yaptığı açıklamada özür diledi.


''İstem dışı bir hareket oldu'' diyen Pepe açıklamasında, ''Profesyonel bir meslektaşıma zarar vermek asla aklımdan geçmez. Messi ile olan pozisyon istem dışıydı ama buna rağmen eğer Messi üzerine alındıysa ondan özür dilemek istiyorum çünkü yapmaya çalıştığım takımımı ve bağlı olduğum kurumu savunmaktı'' ifadelerini kullandı.
banner220
Yorumlar (0)