banner212

banner211

Dağ Bisikleti Yarışması Mardin'de..

Mardin'de

Mardin Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Kaçkar Bisikletçilik ve Çekmeköy Belediyesi işbirliğiyle 10 Nisan 2011 günü "Pedallar Kardeşlik İçin Dönüyor" adıyla Dağ Bisikleti Yarışması düzenleneceği belirtildi.

Diğer 05.01.2012, 11:25
Dağ Bisikleti Yarışması Mardin'de..
banner218
Mardin'de

Mardin Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Kaçkar Bisikletçilik ve Çekmeköy Belediyesi işbirliğiyle 10 Nisan 2011 günü "Pedallar Kardeşlik İçin Dönüyor" adıyla Dağ Bisikleti Yarışması düzenleneceği belirtildi.Tarihi doku içerisinde düzenlenecek ilk Özel Dağ Bisikleti Yarışmasına Türkiye'nin dört bir yanından 120 sporcunun katılacağı ifade edilerek, şunlar kaydedildi:


"Yarışma ile bisiklet kullanma kültürünün yaygınlaştırılması ve Mardin'in tanıtılmasını hedefliyoruz. 6 kategoride düzenlenecek yarışma Mardin Valiliği önünde başlayacak. Bu yarışmayla, zamanın durduğu izlenimi veren Mardin'in, farklı dini inanışlar paralelinde, sanatsal ve tarihi açıdan da değeri olan camiler, türbeler, kiliseler, manastır ve benzeri dini eserler barındıran yönlerine dikkat çekerek, kültürel ve sportif bir proje ile kardeşlik duygularının pekiştirilmesi amaçlanmaktadır."

Yorumlar (0)