Kurulduğu 2005 yılından bu yana ilçe adına büyük başarılara imza atan Kocaali Taekwondo Spor Kulübü, adından söz ettirmeye devam ediyor." />

Din kardeşler Antalya yolcusu

Kurulduğu 2005 yılından bu yana ilçe adına büyük başarılara imza atan Kocaali Taekwondo Spor Kulübü, adından söz ettirmeye devam ediyor.

Diğer 12.02.2013, 14:43
Din kardeşler Antalya yolcusu

Kurulduğu 2005 yılından bu yana ilçe adına büyük başarılara imza atan Kocaali Taekwondo Spor Kulübü, adından söz ettirmeye devam ediyor. Kulübün şampiyon sporcuları Ahmet Din ve Yavuz Selim Din, Büyükler Türkiye Şampiyonası’na katılmak üzere Antalya’ya gidiyor.

 

Ahmet’e milli takım yolcusu

Kocaali Taekwondo Spor Kulübü sporcularından Ahmet Din geçtiğimiz günlerde Antalya’nın Alanya ilçesinde düzenlenen Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda adına yakışır bir başarıya daha imza attı. Çok sayıda kulüpten 189 sporcunun katıldığı şampiyonada 68 Kg. da tetamiye çıkan genç sporcu, üst üste beş karşılaşmasını 28-5, 12-3, 21-6, 7-0 ve 12-7’lik skorlarla kazanan Ahmet Din altıncı karşılaşmasında sakatlanarak şampiyonaya veda etmek zorunda kaldı. Kazandığı ilk beş mücadelenin ardından ilk sekize giren ve puan sıralamasında beşinci sırada yer alan Ahmet Din, Türkiye Taekwondo Milli Takımı seçmelerine katılma hakkı kazandı.

 

Din kardeşler şampiyona yolcusu

Öte yandan kulübün şampiyon sporcuları Ahmet Din ve Yavuz Selim Din, 19-24 Şubat tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek olan Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonası için çalışmalarına hız kazandırdı. Dört gün sürecek olan şampiyonada Kocaali adına madalya kovalayacak olan Ahmet Din 63 Kg.’da, Yavuz Selim Din ise 87 Kg.’da tetamiye çıkacak. Turnuvaya çok iyi motive olduklarını belirten Antrenör Murat Şahan “Yavuz ve Ahmet şuan doruk noktasındalar. Tecrübe olarak da artık hiçbir sıkıntıları kalmadı. Bu nedenle turnuvadan her zaman ki gibi başarılı döneceklerini umuyorum. Tüm halkımızın dualarına ihtiyacımız var. Küçük bir şey değil. 13 binlik bir ilçeden çıkıp 70 milyona karşı yarışıp Türkiye şampiyonu olan bu sporcularımız her şeyi hak ediyor Allah yardımcıları olsun” dedi.

 

Desteğimiz sürecek

Kocaali Taekwondo Spor Kulübü Başkanı Kemal Din ise çok büyük başarılara imza atıldığını belirtti. Başkan Din “Bunun arkasında başarının mimarları olan Veli Erdoğan ve Murat Şahan antrenörlerime minnettarım. Türkiye klasmanında kendi yerlerini belli etiler ve yetiştirdikleri sporcular ile hep izlenen antrenör haline geldiler. Başarılarına başarı katmaları için her zaman desteklerimiz sürecek. Yönetim olarak Kocaali halkının da bu başarılara destekçi olmasını bekliyoruz. Bu zamana kadar spor kulübümüze yardımlarını eksik etmeyen Kocaali Belediye Başkanımız Ahmet Acar ‘a çok teşekkür ediyorum”  dedi

 

MUSTAFA GÜL/KOCAALİ

Yorumlar (0)