banner212

banner211

Dragon Bot Ekibi Karasu’da

Diğer 06.05.2019, 10:40 UTKU KAYNAR
Dragon Bot Ekibi Karasu’da
banner218

Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100. yılı onuruna düzenlenen “19 günde 19 Mayıs 2019” etkinliği kapsamında yolculuk yapan 15 kişilik Dragon Bot Ekibi Karasu’ya vardı.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, 19 Mayıs 1919’un 100. yılı etkinlikleri kapsamında İstanbul’dan devraldıkları bayrağı kürek çekerek Samsun’a götürmeyi amaçlayan ve Karasu’da törenle karşılanan Dragon Bot takımını ziyaret ederek sporcularla bir süre sohbet etti.

Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Fatih Ersoy ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’ın da eşlik ettiği ziyarette sporcularla bir araya gelen Vali Ahmet Hamdi Nayir, tek tek tokalaşarak tebrik ettiği sporcuları İlçemizde ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını da ifade etti.

 “19 Mayıs’ta Samsun’da Bayrağı Teslim Edecek”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İstanbul’dan Samsun’a yolculuğunu temsilen İstanbul’dan yola çıkan 15 kişilik Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü Dragon Bot Takımına; 1 doktor, 1 cankurtaran, 1 şoför ve 8 teknik personel de eşlik ediyor. 30 Nisan’da İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan Türk Bayrağını teslim alan ve Kocaeli’den sonra İlimize uğrayan ekip, sırasıyla Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu ve Sinop sahillerinde kürek çektikten sonra 19 Mayıs 2019 tarihinde Samsun'a ulaşacak ve Türk Bayrağını Samsun Valisi Osman Kaymak’a teslim edecek.

banner220
Yorumlar (0)