banner212

banner211

Dünya Bisiklet Gününü Kutladılar

Bireylerin fiziksel hareketliliğe özendirilmesi ve bisikletli ulaşım konusundaki farkındalığın artırılmasını amaçlayan “Dünya Bisiklet Günü”, Sakarya'da da kutlandı.

Diğer 06.06.2018, 18:29 UTKU KAYNAR
Dünya Bisiklet Gününü Kutladılar

Bireylerin fiziksel hareketliliğe özendirilmesi ve bisikletli ulaşım konusundaki farkındalığın artırılmasını amaçlıyan “Dünya Bisiklet Günü”, Sakarya'da da kutlandı.

Sakarya Bisiklet ve Doğasporları Derneği, Dünya Bisiklet Günü için bisiklet turu etkinliği düzenledi. Demokrasi Meydanından başlayan etkinlikte dernek üyelerinin yanı sıra bisikletleri ile gelen vatandaşlarda tura katıldı. Yaklaşık 100 Bisikletin katıldığı şehir turu vatandaşların büyük ilgisini çekti.

Dernek Başkanı Şefik Akar organizasyonla ilgili yaptığı açıklamada bisiklet kullanıcıları için bir farkındalık uyandırmak amacı ile bu etkinliği organize ettiklerini belirterek; " Dünya Bisiklet Günü dolayısıyla bizde şehrimizde bir farkındalık çalışması yapalım istedik. Aldığımız olumlu tepkilerden amaca ulaştığımız düşüncesindeyim. Bisiklet kullanımın yaygınlaşması hem insan sağlığı hem de daha yaşanabilir bir şehir için büyük önem taşıyor" dedi.

Yorumlar (0)