banner212

banner211

Edemen: "43 yıllık çınara sahip çıkalım"

Spor Toto 2.

Diğer 09.02.2012, 10:45
Edemen:
banner218
Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Diyarbakırspor'un kulüp başkanı Nurullah Edemen, taraftarları 43 yıllık Diyarbakırspor'a sahip çıkmaya davet etti.


Edemen, yaptığı açıklamada, kümede kalma yolunda 12 Şubat Pazar günü sahalarında Tepecikspor ile oynayacaklarını, çok önemli bir maça ev sahipliği yapacaklarını söyledi.Tepecikspor karşılaşmasında taraftarların takıma destek vermesi gerektiğini ifade eden başkan Edemen, şöyle dedi:


''İkinci devre heyecanı devam etmektedir. Bizi zorlu maçlar bekliyor. Ligin alt sıralarını yakından ilgilendiren önemli maçlar oynayacağız. Kümede kalma mücadelesini yakından ilgilendiren maçları kazanıp, avantajı elimize almamız gerekiyor. Başarılı olmak için bu şart. Bu nedenle herkese sorumluluk düşüyor. İçinde Diyarbakırspor sevgisi olan herkesin bu süreçte Diyarbakırspor'un yanında olup, destek sunması gerekir. Bunun için herkesin artık 43 yıllık çınara sahip çıkmasını bekliyoruz. Özellikle pazar günü evimizde oynayacağımız Tepecikspor maçına tüm taraftarlarımızın gelerek takımlarına destek vermelerini istiyoruz. Taraftarıyla büyük olan Diyarbakırspor'un yanında yer almalıyız.''-''Diyarbakırspor boş tribünlere oynuyor''-


Nurullah Edemen, yönetim olarak geçmişi bir kenara bıraktıklarını, kırgınlıkları, küskünlükleri unutarak yeni bir sayfa açtıklarını ve takıma sahip çıkılmasını istediklerini kaydetti.


Edemen, şöyle devam etti:

''Bu takıma yazık etmeyelim, birlik ve beraberlik içinde Diyarbakırspor'u hak ettiği yerlere taşıyalım. Beraberliği sağlarsak, arzulanan hedeflere ve başarıya ulaşırız. Yeter ki bu anlayışı benimseyelim. Diyarbakırspor, bir zamanlar tribünlerinde yer bulmakta güçlük çektiğimiz Atatürk Stadı'nda artık boş tribünlere oynuyor. Tribünlerin neredeyse tamamının boş kaldığı maçlarda Diyarbakırspor, sadece 200-300 kişiye karşı maç oynuyor. Bu tablo, Diyarbakır için büyük bir ayıptır. Artık bu görüntüden kurtulmak ve Diyarbakırspor'a hak ettiği değeri vermek gerekiyor. Bu nedenle Tepecikspor maçına 7'den 70'ye herkesi davet ediyoruz. Gelip takımınıza sahip çıkın.''

Kaynak : http://www.ajansspor.com/futbol/tff2ligbeyaz/h/20120209/edemen_43_yillik_cinara_sahip_cikalim.html

Yorumlar (0)