banner212

banner211

Emre ve Volkan'ı neden almadı ?

Slovakya ile yapılacak olan özel maç için Bursa'ya giden A Milli Futbol Takımı'nda Teknik Direktör Abdullah Avcı, seçtiği genç kadroyu yorumladı.

Diğer 27.02.2012, 16:00
Emre ve Volkan'ı neden almadı ?
banner218
Slovakya ile yapılacak olan özel maç için Bursa'ya giden A Milli Futbol Takımı'nda Teknik Direktör Abdullah Avcı, seçtiği genç kadroyu yorumladı. Avcı büyük yankı uyandıran Emre ve Volkan tercihine de açıklık getirdi..

A Milli Futbol Takımı Tenik Direktörü Abdullah Avcı'nın açıklamalarından derlenenler;


"Genç oyuncular ülke futbolunun geleceğidir. 1985 doğumlu oyuncuları genç milli takımlardan itibaren tanıdığım ve bildiğim için bu oyuncuların potansiyellerini biliyorum. Bu oyuncu havuzunun 20, 25, 27 kişi olduğu hiç farketmez. Kimsenin en ufak bir endişesi olmasın. 2014 Dünya Kupası Elemelerine kadar 7 hazırlık maçımız var. Bunları en iyi şekilde değerlendirip oyuncuları harmanlayacağız..""Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel'i kadroya çağırmadığım için tepkiler oldu. Tepki göstermeden önce bu fikir hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Neden bu seçimi yaptığımı bilmeleri gerekir. Ben Volkan ve Emre ile irtibata geçtim. Aklımdaki fikirleri, neler düşündüğümü anlattım. Ülkemizdeki genç oyuncuların potansiyellerini sahaya nasıl yansıttığını görmemeiz gerekiyor. Emre ve Volkan milli takıma uzun zamandır hizmet etti ve etmeye devam edecek..""Benim oyuncu havuzum geniş. İlkkez Ümit Milli Futbol Takımına çağırdığım oyuncuları şimdi ilk kez A Milli Futbol Takımına çağırdım. Bütün oyuncularımızı denemeliyiz. Bu kardeşlerimizin potansiyellerini biliyoruz. Örneğin şuan 30 yaşındaki Tuncay Şanlı İngiltere'de forma giymeye başladı. Herkes takibimiz altında.."

Kaynak : http://www.ajansspor.com/futbol/millitakim/h/20120227/emre_ve_volkani_neden_almadi_.html

banner220
Yorumlar (0)