banner212

banner211

Enes ve Hüseyin tarih yazdı

Sakaryalı kürekçiler Enes Kuşku ve Hüseyin Kandemir’den oluşan LM2x hafif kilo iki çifte ekibi bir ilki başararak Rio Olimpiyat Oyunlarında ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

Diğer 26.05.2016, 12:20 26.05.2016, 12:25 UTKU KAYNAR
Enes ve Hüseyin tarih yazdı
banner218
 İsviçre’nin Luzern şehrinde yapılan Rio Olimpiyat Oyunları Kürek Eleme Yarışları’nda Sakaryalı kürekçiler Enes Kuşku ve Hüseyin Kandemir’den oluşan LM2x hafif kilo iki çifte ekibi bir ilki başararak Rio Olimpiyat Oyunlarında ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

 

TARİHİ BAŞARI

2015 yılında Fransa’da yapılan Dünya Kürek Şampiyonası’nda Olimpiyat kotasını 40 salise ile kaçıran Sakaryalı Milli kürekçiler Enes Kuşku ve Hüseyin Kandemir, İsviçre’de tarih yazdı. Luzern şehrinde yapılan Rio Olimpiyat Oyunları Kürek Eleme Yarışları’nda Kuşku ve Özdemir’den oluşan ikili, LM2x hafif kilo iki çifte kategorisinde bir tarih yazarak 2016 Rio Olimpiyat Oyunlarında ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.


GURUR DUYUYORUM

Türkiye tarihinde kürek kategorisinde bir ilki başararak Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil etme hakkı kazanan Enes Kuşku ve Hüseyin Özdemir’in başarısı büyük sevinç yarattı. Milli kürekçileri İsviçre’de yalnız bırakmayan Gençlik Spor Bakanlığı Spor Faaliyetleri Daire Başkanı Ömer Kalkan, her iki sporcuyla büyük gurur duyduklarını belirterek, “Olimpiyatlarda da aynı performansı göstereceklerine inanıyorum” dedi.

banner220
Yorumlar (0)