Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, SporExpres." />

banner212

banner211

Golf sopasını ellerinden bırakmayacaklar


Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, SporExpres.

Diğer 01.02.2012, 12:50
Golf sopasını ellerinden bırakmayacaklar
banner218


Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, SporExpres.com muhabirine yaptığı açıklamada bu yıl Eylül ve Ekim aylarında Antalya'da Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenecek Dünya Amatör Takım Şampiyonası'nın Türk golfü açısından ayrı bir önem taşıdığını söyledi.


Kadın ve erkek milli takımlarının şampiyonaya daha hazır bir biçimde katılımlarını sağlamak istediklerini belirten Ağaoğlu, ''Şampiyona nedeniyle yoğun bir hazırlık dönemi geçireceğiz. Takımlar ulusal ve uluslararası rutin turnuvaların yanı sıra 6 ayrı uluslararası turnuvaya daha katılacak. Bunun yanında turnuvalar dışındaki zamanları da kamp yaparak geçirecekler'' diye konuştu.


Türkiye'nin daha önce 2008 yılındaki Avustralya'da düzenlenen şampiyonada takımlarda 17'ncilik, bireyselde ise 19'unculuk elde ettiğini anımsatan Ağaoğlu, şunları kaydetti:


''Avustralya'daki şampiyonada Japonya, Almanya gibi ülkeleri geride bırakmıştık. Tabi ki bu sene ev sahibi ülke olarak daha iyi başarılar beklemek doğal bir durum. Ancak son 24 yıldır ev sahibi ülkeler şampiyonluk kazanamıyor. Ev sahibi olmanın baskısı oluşuyor. Ancak biz bu psikolojik baskıyı ortadan kaldırmak istiyoruz. Antrenörlerin yanı sıra kondisyoner ve bir golf psikoloğu takımla birlikte çalışıyor. Psikolojik sorunu böylelikle aşacağımıza inanıyorum. Antalya'dan iyi bir derece elde ederek, 2016 Rio de Janeiro Olimpiyatları'na sporcu gönderebilmek istiyoruz. Yani Antalya'daki şampiyonada sporcumuz olimpiyatlar için profesyonelliğe adım atmış olur.''


Ağaoğlu, 2016 Rio Olimpiyatları'nın öncelikli hedefleri arasında yer aldığını anlatarak, ''Ancak asıl hedefimiz 2020 olimpiyatları. Türkiye'nin ev sahipliği yapmak istediği olimpiyatlarda kesinlikle yer almak istiyoruz ve bunu başaracak güçteyiz'' diye konuştu.


SporExpres.com
 




banner220
Yorumlar (0)