banner212

banner211

Gülen: "Dişe diş bir mücadele yaptık"

Futbolda, 2013 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri 2.

Diğer 15.02.2012, 21:00
Gülen:
banner218
Futbolda, 2013 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri 2. Grup'ta Almanya'ya yenilen A Milli Takım'ın teknik direktörü Nur Mustafa Gülen, ''Skora bakmıyorum, gelişmekte olan bir ülke olarak Almanya ile dişe diş bir mücadele yaptık'' dedi.


Gülen, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, rakiplerinin kadın futbolunda dünyanın önde gelen ekiplerinden biri olduğunu söyledi.Türkiye'nin kadın futbolunda gelişmekte olduğunu hatırlatan Gülen, sözlerini şöyle sürdürdü:


''Rakibimizi iyi analiz ettik. Rakibimizin oyun planlarını, kanat ataklarındaki hareketliliğini futbolcularımıza anlattık. Oyunda istediğimiz dengeyi sağladık. Bizim gibi gelişmekte olan bir ülke olarak, Almanya ile başa baş mücadele etmeyi başardık. Amacımız kadın futbolunu sevdirip, kaliteli oyuncu sayısını artırmak. Bununla daha iyi olacağımıza inanıyorum. Skora bakmıyorum, gelişmekte olan bir ülkeyiz, Almanya'ya karşı dişe diş bir mücadele yaptık.''


Gülen, karşılaşmada özellikle liberolu sistemi tercih ettiklerini belirterek, ''Bunu korkaklık olarak algılamamak lazım. Kalemizde daha fazla gol görüp, inancımızı ve özgüvenimizi kaybetmedik'' dedi.


A Milli Takım oyuncusu Eylül Elgalp de zamanla daha iyi hale geleceklerini söyledi.-Almanya cephesi-


Almanya Milli Takımı Yardımcı Antrenörü Ulrike Ballweg ise kazanmayı amaçladıkları müsabakayı istedikleri gibi tamamladıklarını, fazla gol şansı bulmalarına karşın Türkiye'nin çok iyi bir mücadele ortaya koyduğunu söyledi.


Özellikle kaleci Leyla'nın iyi bir maç çıkardığını kaydeden Ballweg, ''Daha önce grupta İspanya ile son dakika golüyle berabere kaldık. Ancak İspanya'yı yenip, gruptan lider çıkmayı hedefliyoruz'' diye konuştu.


Almanya'nın takım kaptanı Saskia Bartusiak da her takıma karşı kendi sistemlerini sahaya yansıttıklarını, bugün de bunu uygulayıp güzel bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Kaynak : http://www.ajansspor.com/futbol/millitakim/h/20120215/gulen_dise_dis_bir_mucadele_yaptik.html

Yorumlar (0)