Ankaragücü Teknik Direktörü Hakan Kutlu, sarı-lacivertli kulüpte yeni yönetim kurulu seçileli 20 gün olmasına rağmen bu süreçte ne futbolculara ne de kulüp personeline hiç bir şekilde ödeme yapılmadığını belirterek, ''Futbolcu grubu yönetim kuruluyla toplantı yapmak istiyor ama ne yazıkki kendilerini bulamıyoruz'' dedi." />

banner212

banner211

Hakan Kutlu isyan etti


Ankaragücü Teknik Direktörü Hakan Kutlu, sarı-lacivertli kulüpte yeni yönetim kurulu seçileli 20 gün olmasına rağmen bu süreçte ne futbolculara ne de kulüp personeline hiç bir şekilde ödeme yapılmadığını belirterek, ''Futbolcu grubu yönetim kuruluyla toplantı yapmak istiyor ama ne yazıkki kendilerini bulamıyoruz'' dedi.

Diğer 24.02.2012, 16:14
Hakan Kutlu isyan etti
banner218


Ankaragücü Teknik Direktörü Hakan Kutlu, sarı-lacivertli kulüpte yeni yönetim kurulu seçileli 20 gün olmasına rağmen bu süreçte ne futbolculara ne de kulüp personeline hiç bir şekilde ödeme yapılmadığını belirterek, ''Futbolcu grubu yönetim kuruluyla toplantı yapmak istiyor ama ne yazıkki kendilerini bulamıyoruz'' dedi.


Kutlu, Ankaragücü Kulübü olarak ligin ikinci yarısına deplasmanda sürpriz Mersin İdmanyurdu galibiyeti ile başladıklarını arkasından sahalarından ligin şampiyonluk adaylarından Beşiktaş ile 0-0 berabere kalarak 1 puan aldıklarını hatırlattı.


Bu dönemde iyi sonuçlar almalarına rağmen takımdan futbolcuların ayrılmasına mani olamadıklarını dile getiren Kutlu, ''Turgut Doğan Şahin, Ergin Keleş ve Bora Körk gibi futbolcular aramızdan ayrıldıktan sonra biz hedefimizde değişiklik yapmak sorunda kaldık'' diye konuştu.


Genç teknik adam, hedeflerini ise sarı-lacivertli kulüpte uzun yıllar forma giyebilecek, iyi futbolcular yetiştirmek olarak belirlediklerini vurgulayarak ancak bunu söylerken mevcut kadroda bulunan oyuncuların da kafalarının rahat olması gerektiğinin altını çizdi.


"BURANIN ZAMANI YOK"


Sarı-lacivertli kulübün son yapılan olağan genel kurulu öncesinde kendisinin ''Buranın zamanı yok. Futbolcuların ve kulüp çalışanlarının beklemeye tahammülü yok. Aday olacak kişiler futbolcuların ve personelin durumunu çözecekse aday olsunlar'' yönünde açıklamalarda bulunduğunu kaydeden Kutlu, ''Yeni yönetim kurulu seçileli yaklaşık 20 gün oldu. Bu süreçte ne futbolcu arkadaşlarıma ne de personelime hiç bir şekilde ödeme yapılmadı. Yeni yönetim kurulunun 'Tüzük kongresi yapacağız. Ondan sonra bazı şeyleri gerçekleştireceğiz' yönündeki açıklamalarını basından takip ediyorum. Futbolcu grubu yönetim kuruluyla toplantı yapmak istiyor ama ne yazık ki kendilerini bulamıyoruz. Sadece yanımızda yönetim kurulu üyesi İlyas Sümer var. Kendisi eski futbolcumuz Mümtaz Sümer'in oğlu. Ankaragücü sevgisinden dolayı kulübün ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor ama tek başına nereye kadar. Burada ligin başından beri para almayan futbolcu ve personel grubu var. Artık rica ediyorum buradaki futbolcuların ve çalışanların sorunlarına bir çözüm bulunsun'' diye konuştu.


''ÇOCUKLAR BU KADAR SAHİPSİZ BIRAKILMAZ"


Kutlu, Türkiye'de 2-3 ay paralarını alamayan takımların oyuncularının, valileri, belediye başkanlarını, kulüp başkanlarını rencide edip antrenmana çıkmadığı durumların da yaşandığının altını çizerek, ''Bizim futbolcularımız bunu yapmıyor. Tabiki biz buna onay vermiyoruz. Futbolcu arkadaşlarımıza yaptırmayız da bunu. Ama bu çocuklar da bunu yapmıyoruz diye bu kadar sahipsiz bırakılmazlar. Artık futbolcu arkadaşlarımızın bir çoğu yol parası bulamaz hale geldi. Ne olacaksa olsun ama biran önce olsun. Bu çocukların kafaları rahat değil. Bu çocukların iyi niyeti bu kadar suistimal edilmez. Sporcu kişiliklerinden, 102 yıllık Ankaragücü camiasına bağlılıklarından dolayı seslerini çıkarmıyorlar. O nedenle bir eylemde bulunmuyorlar. Ancak nereye kadar? Bizler de bugüne kadar en küçük bir şey söylemedik ama artık bir şeylerin de olması lazım'' dedi.

Yorumlar (0)