banner212

banner211

Halil Karaman iddialı

Spor Toto 2.

Diğer 09.02.2012, 13:30
Halil Karaman iddialı
banner218
Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Yeni Malatyaspor'da kulüp basın sözcüsü Halil Karaman, Çorumspor maçını kazanarak, çıkışa geçeceklerini söyledi.

Nurettin Soykan Tesisleri'nde basın mensuplarıyla bir araya gelen Yeni Malatyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Halil Karaman, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Karaman, Çorumspor karşılaşmasının takım için büyük önem taşıdığını kaydederek, "Çorumspor karşılaşması bizim için 6 puan değeri taşıyor. Gerçekten bir dönüm noktası olabilecek çok önemli bir müsabaka oynayacağız. Özellikle bu karşılaşmaya bütün taraftarlarımızın gelmelerini istiyoruz. Ümit ediyoruz ki, Çorumspor maçıyla birlikte, artık kendi
gücümüze eş değer takımlarla maç yapmaya başlayacağız. Bu nedenle de Çorumspor maçıyla bir çıkış yakalayarak, hak ettiğimiz yere geleceğiz" dedi.Takımda eksik oyuncuların varlığına dikkat çeken Karaman, "Çorumspor maçı öncesi bir takım sıkıntılarımız var. Ömer'in hafif sakatlığı söz konusu ve tedavisi devam ediyor. Aşkın'ın sakatlığı devam ediyor ve Çorumspor maçında oynaması zor görünüyor. Yine Şanlıurfaspor maçında sakatlanan Can'ın durumu henüz netlik kazanmadı. Seçkin'in sakatlığı düzeldi ancak antrenman eksiği bulunuyor. Hocamızın vereceği karar doğrultusunda oynama durumu belli olacak. Enis cezalı olduğu için forma giyemeyecek. Yasin'in de hafif sakatlığı var ve durumu maç saatinde belli olacak. Emrah'ın kondisyon eksiği var. Bu şekliyle takım kurgusunda biraz sıkıntı var. 9 oyuncumuzun yeni gelmesi, uyum problemi ve sakatlılarla birlikte, bunları mazeret olarak kabul etmeden Çorumspor karşısına mutlak galibiyet parolasıyla çıkacağız. Çorumspor maçını kazanarak, bir çıkış yakalamak istiyoruz" ifadelerini kullandı.Karaman, yönetim kurulunun aldığı kararlar hakkında da bilgilendirmede bulunarak, "Salı ve perşembe günleri basın mensuplarıyla bir araya geliyorduk. Yönetim olarak aldığımız kararla, Salı günleri teknik direktörümüz Gürses Kılıç ve uygun göreceği futbolcular, maç değerlendirmesi yapacak. Perşembe günü de yönetim kurulu adına basın sözcüleri açıklamada bulunacak" diye konuştu."KÜME DÜŞME ENDİŞESİ TAŞIMIYORUZ"


Takımın alt sıralarda yer almasının kendilerini endişelendirmediğini ifade eden Karaman, "Yönetim olarak takımın alt sıralarda bulunması yönetim olarak bizi endişelendirmiyor. Bazı mazeret ve gerekçelere de sığınmanın bir anlamı yok. Özellikle ikinci yarıda neredeyse takımın tamamının değiştiği bir kadro oluştu. Bu kadroda yer alan futbolcuların birbirlerini tanımaları ve uyum sağlamaları tabi ki zaman alacak. Elbette ki bu sorunumuz var. Birde özellikle bizim grupta şampiyonluğa oynayan takımlarla
maçlarımız oldu. Bu da bizim için bir dezavantaj oldu. Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim, küme düşme endişesi taşımıyoruz. İnşallah böyle bir korkulu rüya görmeyeceğiz. Bundan sonra bize eşdeğer takımlarla maç yapacağımız için bu karşılaşmaları birer birer alıp, ligin üst sıralarında tamamlamayı ümit ediyoruz" şeklinde konuştu.
Kaynak : http://www.ajansspor.com/futbol/tff2ligbeyaz/h/20120209/halil_karaman_iddiali.html

banner220
Yorumlar (0)