banner212

banner211

HEDEF SPORUN BAŞKENTİ OLMAK

Sakarya Amatör Futbolcular Derneği (AFD) Başkanı Ömer Bektaş tarafından düzenlenen SAKARYA’DA SPOR konulu basın toplantısı dün yapıldı. İlimiz Spor Taban Birliklerinin ortak hedefi, Sakarya’yı Spor’da 1 numaralı İl yapmak.

Diğer 06.09.2019, 11:10 UTKU KAYNAR
HEDEF SPORUN BAŞKENTİ OLMAK
banner218

Sakarya Amatör Futbolcular Derneği (AFD) Başkanı Ömer Bektaş tarafından düzenlenen SAKARYA’DA SPOR konulu basın toplantısı dün yapıldı. İlimiz Spor Taban Birliklerinin ortak hedefi, Sakarya’yı Spor’da 1 numaralı İl yapmak.

SPORUN İLERİ GELENLERİ TAM KADRO

Kahvaltılı basın toplantısına Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı İlhan Şerif Aykaç, Futbol İl Temsilcisi Tezcan Demir, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Yaşar Zımba, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Spor Şube Müdürü ve Söğütlü Gençlik Spor İlçe Müdürü, aynı zamanda son olarak İl Hakem Kurulu’na(İHK) atanan Özgür Aygün, Serdivan ve Ferizli Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Şükrü Özkan, Sakarya Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Boz, TÜFAD Sakarya Şube Başkanı Tamer İlaçan, Spor Adamları Derneği Başkanı Zeki Öztürk, Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Sabahattin Karakoç, AFD Yönetim kurulu üyeleri ile Sakaryaspor Kulübü eski başkanlarından Vedat Yaşlıca ve basın mensupları katıldı.

TABAN BİRLİKLERİ TEK YUMRUK

Açılış konuşmasını AFD Başkanı Ömer Bektaş yaptı. Bektaş, “Geçtiğimiz hafta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü arif Özsoy bu toplantıyı yapmıştı. İkincisini biz üstlendik ve bu toplantıları her ay yapmaya devam edeceğiz. Sakarya hem futbolda ve hem de diğer spor branşlarında altın madeni gibi. Şu bir gerçek ki Sakarya’da bir ses getirmememiz lazım. Kendimizi geliştirmemiz ve bir marka yapmamız lazım ki Sakarya’nın da en büyük markası Sakaryaspordur.

YÜCE’YE TEŞEKKÜR

Çok sancılı günler geçirdik. Bunun için canla başla mücadele eden ve Sakaryasporun transfer yasağını açıp transfer yapılmasını da sağlatan Büyükşehir Belediye Başkanımız ekrem Yüce’ye çok çok teşekkür ediyorum. Çünkü gearnçekten çok büyük bir sorunu aştık. Sonrasında da Bülent Uygun ağabeyim geliyor ki onu zda unutmamak lazım. Kendisine AFD olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz. Biz olursak var, ben olursak yok oluruz. Eğer ki bu şekilde birlik ve beraberlik içinde olursak herşeyin üstesinden geliriz. Bunun için de herkesi göreve çağğırıyoruz” dedi.

GHSİM-BELEDİYE İŞBİRLİĞİ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ise, “Dahaü once 56 kişiydik şimdi 50 kişi olduk. Yarın 500, öbürgün, 5 bin olacağız. Sakarya’da sporun söz konusu olduğu her yerde biz de varız. Ben göreve geldiğim Nisan ayından beri tüm ilçeleri didik didik tarıyorum. Son aşamaya gore de yüzde 95 işlerimizi bitirdik. Yakında bunu açıklayacağız. Bunu da kendi personelimizle başardık. Bu arada, Büyükşehir Belediyemiz ile çok güzel hizmetler sunacağız. Yavaş yavaş da başladık. Mesela Arifiye Atış Poligonunu sadece müsabaka yeri değil aynı zamanda kamp yeri haline de getirdik ki orada 80 kişi kalabilecek. Aynı şekilde Pamukova’da da böyle bir uygulamamız var ama bitmedi. Bitince hizmete açacağız

GENÇLERE SPOR TEŞVİĞİ

Yurtlarımızı da yeniden elden geçirdik. Çünkü Yurtlar o şehirlerin barınak alanıdır. Biz bu alanları, sadece yurt yani yatıp kalkılan bir yer değil aynı zamanda spor yapılan bir alan haline getirdik. Gençlerimizin tamamı da burada spor yapıyor. Bu gençlerimiz o kaldığı yurtta, kendi seçtiği branşının sporunu yapıyor. Biz de ona onun seçtiği branşa gore antrenör buluyoruz. Zaten müdürlük olarak yaş sınırlamasını da zamanı da kaldırdık. 7x24 hizmet verilecek. Özellikle 09-12 saatleri arasınada başta bayanlar olmak üzere herkese hizmet verecek, herkese açık bir yer haline getirdik. İsteyen gelip o sporunu da yapabilir, yurtlarımızda da kalabilir. Yani resmen sporu insanın ayağına getirdik” dedi.

banner220
Yorumlar (0)