banner212

banner211

Hüseyin Akif Koç Türkiye Şampiyonu

13 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası'nda mücadele eden Akyazı Badminton takımı sporcularından Hüseyin Akif Koç Tek Erkeklerde Türkiye şampiyonu oldu.

Diğer 04.10.2018, 16:10 04.10.2018, 16:17 UTKU KAYNAR
Hüseyin Akif Koç Türkiye Şampiyonu

13 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası'nda mücadele eden Akyazı Badminton takımı sporcularından Hüseyin Akif Koç Tek Erkeklerde Türkiye şampiyonu oldu. Koç,  Çift Erkeklerde de  ise Karamanlı  Melih Kaan Yavuz’la birlikte şampiyon olarak çift kupa sevinci yaşadı.

Türkiye Badminton Federasyonu (TBF) 2018 yılı faaliyet programında yer alan 13 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası, Ankara Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde düzenlendi. 4 gün süren müsabakada 181 kulüpten toplam 565 sporcu madalya mücadelesi verdi. Şampiyona'da mücadele eden Akyazı Badminton takımı sporcusu Hüseyin Akif Koç, tek erkeklerde Türkiye Şampiyonu olmayı başardı. Koç, çift erkeklerde ise  Karamanlı  Melih Kaan Yavuz’la birlikte şampiyon olarak zoru başardı. Hüseyin Akif Koç elde ettiği bu dereceler ile Ekim ayında Bulgaristan'da yapılacak olan Balkan Şampiyonası'nda Ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

Milli Antrenörlerimiz Adnan Bak ve Duygu Kar Antrenör sıralamasında da 6. Sırayı hak ederek Akyazı’ya  2 kupa ve 2 altın madalya ile döndüler. Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, Hüseyin Akif Koç'u tebrik ederek  önümüzdeki günlerde Bulgaristan’da yapılacak olan Balkan Şampiyonasında sporcumuza başarı dileklerinde bulundu.

Yorumlar (0)