banner212

banner211

Hüseyin Kama olduğu sürece Faydalı Turnuvaya katılmayacak

Faydalı Kuyumculuk'un Başkanı Bekir Faydalı "Turnuvaya yatırım yok.

Diğer 04.08.2012, 13:52
Hüseyin Kama olduğu sürece  Faydalı Turnuvaya katılmayacak
banner218
Faydalı Kuyumculuk'un Başkanı Bekir Faydalı "Turnuvaya yatırım yok. Çok yanlış işler yapılıyor. Turnuvanın el değiştirmesi şart" diyerek tepkilerini dile getirdi.
Kama'ya tepki artıyor
Sakarya'nın dev organizasyonlarından biri olan Olgunlar Futbol Turnuvası ASKF Başkanı Hüseyin Kama'nın eline geçtikten sonra her geçen gün kötüye gidiyor. Bu durum ise Olgunlar'ın köklü takımlarını turnuvadan uzaklaştırıyor. ASKF Başkanı Hüseyin Kama'nın özellikle bu sene hiç turnuvaya yatırım yapmaması ve turnuvanın sönük geçmesine büyük tepki var. Turnuva'nın önemli takımlarından Faydalı Kuyumculuk ekibi de ASKF organizasyonu üstelendiği sürece Olgunlar'a katılmama kararı aldı.
Hiç yatırın yapılmıyor
İş ve spor camiasının önemli isimlerinden Faydalı Kuyumculuk takımının sahibi Bekir Faydalı Olgunlar Futbol Turnuvası'nın son dönemde kötü yönetilmesinden bir hayli rahatsız. Turnuvaya Hüseyin Kama'nın hiç yatırım yapmadığına dikkat çeken Faydalı, "Turnuva amaçlı hiçbir şekilde bu para harcanmıyor" dedi. Turnuvanın Sakaryaspor adına da düzenlenebileceğini belirten Faydalı, "Turnuvayı yaparsın ne kazandın. 50 bin TL. Masrafları çıkartırsın kalan parayı Sakaryaspor'a aktarırısın. Biz buna karşı değiliz" dedi.
İl dışındaki takımları kaçırdık
Daha önceden il dışından birçok takımın turnuvaya katıldığını belirten Bekir Faydalı, "Asıl turnuva meydanda yapılır. Neden? Bak meydandaki bulvarda yapılır bu turnuva. Ama yönetim olacak. Şuan İzmit'ten Düzce'den başka yerlerden hiçbir takım gelmiyor. Niye gelmiyor? Çünkü hiçbir zevki yok. Niye kaçırdık hepsini. Bizde bu sene şikayetçiyiz zaten" şeklinde konuştu.
Turnuva para kazanıyor
ASKF Başkanı Hüseyin Kama'nın turnuvadan hiç para kazanmadığına dair açıklamalarına tepki gösteren Faydalı, "Hikaye anlatıyor. Ömer Bektaş'ta yaptı bu turnuvayı. Kuruşuna kadar 50 bin TL'lik oraya tribün koydu. Madem kazanamıyordu bu tribünü nasıl koydu. Ama ben derim ki; Burada takımlara hediye veriliyorsa, adam gibi topla turnuvaya oynatacaksın. Adam gibi hakemi buraya getireceksin. Geriye kalan parayı da Sakaryaspor ve basına bölüştüreceksin. Ama bunu gerçek manada yapılabilecek olanlara versinler artık" dedi.
 Kama varsa Faydalı yok
Turnuvada devam ederken çekilmeyi düşündüklerini anlatan Faydalı şöyle konuştu: "Burada 4-5 tane takımın gerçekten sıkıntısı var. Hatta turnuva devam ederken kendi aramızda da görüştük. Çıkalım 6-7 takım eğer bu turnuva bize verilecekse verilsin. Eğer verilmeyecekse de oynamama kararı alma noktasına kadar geldik." Hüseyin Kama'nın turnuvayı bırakmaması halinde Olgunlar'da olmayacaklarının altını çizen Bekir Faydalı, "Hüseyin Kama bırakmazsa oynamayız. Oynatır o zaman orda istediğini. Turnuva düzenlenmez diye bir kaidemi var yani. Toplanırız 5 tane takım yaparız bir turnuva.
Amacından şaştı
Turnuvanın amacından şaştığını belirten Faydalı, "Şimdi amaç kimseyi kötüleyip bir kenara atmak değil. Şu an bu turnuva amacının dışına çıktı. O iyi yapıyor. Bu kötü yapıyor şeklinde değil. Ama bir bakıyorsun kavga var. Bakıyorsun final maçı oynanıyor adam gitmiş topla, final oynayamıyorsun. Porsuk topla top oynuyorsun. Bakıyorsun adam orda tribünlerden aşağı düşüyor ayağı kırılıyor. Derli toplu hiç bir şey yok. Kazanılan para harcanmıyor hiçbir tarafa. Turnuva gerçek amacından dışarı çıktı yani. Yoksa bunun adı Hüseyin, Ahmet, Mehmet değil" dedi.
Tribünler neden bozuldu?
2 sene önce Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun yaptırdığı tribünlerin bozulmasına anlam veremediğini söyleyen Faydalı konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: "2 sene önceki turnuvada Zeki başkanın yaptığı tribünler niçin kesildi? Okulun önünü kapattığı için kesildiği söylendi. Örnek veriyorum; O üst tarafı kes, git diğer tribünlere monte et onları. Ya da hepsini kesmeden bir tane portatif tribün koy! Yağmur yağınca o final maçına kim gelir oraya. Yağmurda kapansın. Bir tane portatif koy oraya al. Hem okul işini görsün hem kişiler işini görsün."

Kaynak:YeniHaber

banner220
Yorumlar (0)