banner212

banner211

Hüseyin Kama Yenihaber Muhabirine Saldırdı

Olgunlar Futbol Turnuvası'nı takip eden Yenihaber Gazetesi Spor Muhabiri Serkan Özay, ASKF Başkanı Hüseyin Kama'nın saldırısına uğradı.

Diğer 04.01.2012, 14:40
Hüseyin Kama Yenihaber Muhabirine Saldırdı
banner218
Olgunlar Futbol Turnuvası'nı takip eden Yenihaber Gazetesi Spor Muhabiri Serkan Özay, ASKF Başkanı Hüseyin Kama'nın saldırısına uğradı.


Olgunlar Futbol Turnuvası'nı takip eden Yenihaber Gazetesi Spor Muhabiri Serkan Özay, ASKF Başkanı Hüseyin Kama'nın saldırısına uğradı. Özay bir süre önce usulsüz harcamalarını belgelediği Kama tarafından yumruklandı.

Olgunlar Futbol Turnuvası'nın açılış töreninin ardından Olgunlar'ın adına gölge düşüren bir olay yaşandı. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Olgunlar Futbol Turnuvası Tertip Komitesi Başkanı Hüseyin Kama, turnuvayı takip eden Yeniuhaber Gazetesi muhabiri Serkan Özay'a saldırdı. Olay şöyle gelişti; Bir süre önce yaptığı haberle Kama'nın ASKF'deki usulsüz harcamalarını kamuoyuna duyuran Özay seyircilerin ışıkların yanmadığı şikayeti üzerine tuvalete gitti. Burada fotoğraf çekmeye çalışan Serkan Özay, Olgunlar Tertip Komitesi Başkanı Hüseyin Kama'nın saldırısına uğradı. Kama Özay'a yumruk atarken "Genel Yayın Müdürü'ne söyle, seni bir daha buralara göndermesin" diye bağırdı. Özay, çevreden yetişenler tarafından Kama'nın elinden güçlükle kurtarıldı.Olay sonrası Cumhuriyet Polis Merkezi'ne giden muhabir arkadaşımız Serkan Özay ASKF Başkanı Hüseyin Kama'dan şikayetçi oldu. Görevini yaparken Hüseyin Kama'nın saldırısına uğradığını belirten Serkan Özay " Daha önce Hüseyin Kama'nın ASKF kasasından saç bakım setinden sucuğa, parfümden çikolataya kadar market malzemelerini harcadığını ortaya çıkarmıştım. Bundan sonra Kama her gördüğü yerde beni tehdit etti. Olgunlar tuvaletinde bana iletilen şikayeti incelemek istediğimde ise Kama tarafından darp edildim. Olgunlar gibi düzeyli bir futbol turnuvasında düzeysiz bir saldırıya uğramam beni çok üzdü. Adaletin Hüseyin Kama'dan hesap sormasını bekliyorum. Yaptıkları yanına kar kalmamalı. Ben görevimi bundan sonra da korkmadan yapacağım" dedi.Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yenihaber Gazetesi Genel Yayın Müdürü Sezai Matur saldırı olayıyla ilgili şu açıklamayı yaptı: Olgunlar Futbol Turnuvasını takip eden ve bir akşam önce amatör spora katkıları nedeniyle ödül alan muhabir arkadaşımız Serkan Özay maalesef Sakarya'da futbolun patronu konumundaki ASKF Başkanı Hüseyin Kama'nın çirkin saldırısına uğramıştır. Son aylarda hakkındaki davalar nedeniyle olsa gerek her ortada agresif tutumlar sergileyen Kama'nın Özay'ın ASKF kasasından yapılan usulsüz harcamaları belgeleyen haberi sonrasında sürekli olarak yönelttiği tehditlerin ardından gerçekleştirilen bu kaba ve çirkin saldırı bizleri derinden üzmüştür. Bu saldırının Olgunlar gibi şehrin en güzide spor organizasyonda ve Olgunlar Tertip Komitesi Başkanı sıfatıyla gerçekleştirilmiş olması üzüntümüzü arttırmıştır. Sadece görevini yapmaya çalışan Serkan Özay'a Kama'yı saldırısı nedeniyle kınarken, Yüce Yargı'nın kendisine hak ettiği cezayı vermesini diliyoruz. Şunu kimse unutmasın. Basın, bu tür saldırılarla susturulamaz."

banner220
Yorumlar (0)