banner212

banner211

İlk Yardım Kursu sona erdi

Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu arasında imzalanan İlk Yardım Eğitimi İşbirliği Protokolü gereği düzenlenen İlk Yardım Eğitimi Kursu sona erdi.

Diğer 12.04.2018, 12:08 12.04.2018, 12:09 UTKU KAYNAR
İlk Yardım Kursu sona erdi
 

Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu arasında imzalanan İlk Yardım Eğitimi İşbirliği Protokolü gereği düzenlenen  İlk Yardım Eğitimi Kursu sona erdi.

 

Futbol sahalarından yaşanan sağlıkçı eksiğini gidermek adına yapılan İlk Yardım Kursu'nun Sakarya etabı Hüseyin Kama Amatör Evi  toplantı salonunda gerçekleştirildi. Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Acil Hizmet Şubesi görevlileri  tarafından verilen kursa 20 kursiyerin katıldı. 16 Saat süren eğitimlerin ardından  kursu başarı ile bitiren 6 kişi sağlık görevlisi belgesi almaya hak kazandı.

Sakarya Amatör Spor kulüpleri Başkanı Yaşar Zımba kurs sonrası yaptığı açıklamada ; "Başarılı bir kurs dönemi geçirdik. Bundan sonra da bu eğitimlere devam ettireceğiz. Fakat kurslara katılım daha fazla olmasını ve kulüplerimizin ilk yardım eğitimi almış  sağlık görevlileriyle saha görmek istiyoruz.  İlgi gösteren kulüplerimize teşekkür ederim ." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)