6222 sayılı Sporda Şiddeti ve Düzensizliği Önlemeye Dair Kanun, bir İngiliz'i yaktı." />

banner212

banner211

İnönü'de meşale yakan İngiliz'e sınır dışı


6222 sayılı Sporda Şiddeti ve Düzensizliği Önlemeye Dair Kanun, bir İngiliz'i yaktı.

Diğer 17.01.2012, 08:36
İnönü'de meşale yakan İngiliz'e sınır dışı
banner218


6222 sayılı Sporda Şiddeti ve Düzensizliği Önlemeye Dair Kanun, bir İngiliz'i yaktı. Beşiktaş-Bursaspor maçında meşaleden dolayı gözaltına alınan Shah Ruhel Alam, bundan dolayı sınır dışı ediliyor.

Milliyet'in haberine göre; Mustafa Pektemek'in son dakika golüyle coşan ve bunu meşale yakarak kutlayan siyah-beyazlılar arasında yer alan Alam, daha sonra emniyet görevlileri tarafından 15 kişilik grupla birlikte Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Türk arkadaşlarının, "Onun suçu yok. Biz yaptık" demesine rağmen İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün, Kumkapı'daki yabancılar şubesine getirilen İngiliz vatandaşı, idari olarak sınır dışı edilmek üzere işlemleri yapıldı.


ALAM YARGILANMADAN SINIR DIŞI EDİLECEK


6 aylık proje için İstanbul'da bulunan ve futbol sevgisinden dolayı Türk arkadaşlarıyla birlikte Fiyapı İnönü Stadı'ndaki karşılaşmayı izlemeye giden Shah Ruhel Alam'ın durumuyla ilgilenen Avukat Engin Tuzcuoğlu, İngiliz seyircinin yargılanmadan sınır dışı edileceğini ifade ederek, "Yasanın 13. maddesine göre, fiili daha ağır cezayı gerektiren başka suç oluşturmadığı takdirde, adli para cezası gerektiriyor. Bu da paraya çevrildiğinde 140 TL. Üstelik Alam, meşale yakmanın İngiltere'de suç olduğunu belirterek, Türk taraftarları engellemeye çalışmış. Bir proje kapsamında İstanbul'da bulunan Shah Ruhel Alam bu şekilde sınır dışı edilirse bir yıl Türkiye'ye giremeyecek" dedi.

banner220
Yorumlar (0)