İspanya Kral Kupası çeyrek final ilk maçında sahasında oynamasına rağmen Barcelona'ya 2-1 yenilen Real Madrid'de teknik direktör Jose Mourinho ve futbolcu Pepe'yi eleştiren İspanyol basını, son El Clasico maçlarında büyük bir üstünlüğü olan Barcelona'yı övdü." />

banner212

banner211

İspanyol basınından Mourinho ve Pepe'ye eleştiri


İspanya Kral Kupası çeyrek final ilk maçında sahasında oynamasına rağmen Barcelona'ya 2-1 yenilen Real Madrid'de teknik direktör Jose Mourinho ve futbolcu Pepe'yi eleştiren İspanyol basını, son El Clasico maçlarında büyük bir üstünlüğü olan Barcelona'yı övdü.

Diğer 19.01.2012, 10:59
İspanyol basınından Mourinho ve Pepe'ye eleştiri
banner218


İspanya Kral Kupası çeyrek final ilk maçında sahasında oynamasına rağmen Barcelona'ya 2-1 yenilen Real Madrid'de teknik direktör Jose Mourinho ve futbolcu Pepe'yi eleştiren İspanyol basını, son El Clasico maçlarında büyük bir üstünlüğü olan Barcelona'yı övdü.


"SONU GELMEYEN TARİH"


Marca gazetesi, ''Sonu gelmeyen tarih'' ifadesini manşetine çıkartarak, ''Mourinho, ince ayarı yapamamaya devam ediyor ve Barça karşısında argümansız kalıyor. Real Madrid'in yeni batışından sadece Casillas ve Ronaldo kurtuluyor. Defanstaki Puyol tılsımı ve Abidal, tanınmaz Madrid'i gömüyor'' ifadelerini kullandı. Yapılan yorumlarda, Barcelona'nın erken gelen golle Real Madrid karşısında yenik düşmesine rağmen yine öne geçmeyi başardığı, Mourinho'nun planının bir kez daha tutmadığı belirtildi. As gazetesi de, ''Madrid sertlik, Barça ise futbol ortaya koydu'' diyerek, ''Real'in Barcelona karşısında artık alışıla gelen bir yenilgi aldığını, Mourinho'nun bir kez daha duvara tosladığını'' yazdı.


Katalan spor gazetelerinden El Mundo Deportivo ise ''Kahramanlar'' başlığını atarak, ''Barça, şiddete karşı yine futbolunu gösterdi ve yarı finale doğru bir adım attı. Kazanan futbol oldu'' değerlendirmesini yaptı.


Diğer İspanyol gazetelerinden El Pais ''Barça, kupadaki El Clasico'nun da patronu. Mourinho, yeni engeller koymaya çalışsa da, en iyi durumunda olmayan bir Barça, hiç olmadığı kadar çürümüş bir rakip karşısında kazanmasını biliyor'', El Mundo ''En savunmacı Real Madrid bile Barça'yı durduramıyor. Mourinho, şaşırtıcı bir kadro ile Guardiola karşısında 2-1 yeniliyor. Portekizli teknik adamın taktiği, kontrataktan bir gol atmayı sağlıyor ama Puyol'un beraberlik golüne cevap veremiyor'', La Razon ''Mourinho, Guardiola'ya karşı birşeyi beceremiyor. Barça, avare bir Madrid'e karşı Bernabeu'da yeniden kazandı'', La Lavanguardia ise ''Barça, Mourinho'nun aşırı defansif Madrid'ine Santiago Bernabeu'da bir ders veriyor'' ifadelerini kullandı.


Bu arada Brezilya asıllı olan Portekiz vatandaşı Pepe, El Clasico'daki agresif hareketlerinden dolayı büyük tepki aldı. Maç içinde Busquets'in ayağına, yerde olan Messi'nin de eline basan Pepe'ye İspanyol medyasından sert eleştiriler geldi. Yapılan yorumlarda ''utanç verici, kontrolsüz, kabul edilemez'' şeklinde ifadelere maruz kalan Pepe'nin, Mourinho tarafından cezalandırılması gerektiği savunuldu.


Öte yandan Mourinho'un şaşırtan kararıyla ilk defa Real Madrid'de ilk 11'e giren ve ilk El Clasico maçını oynayan milli futbolcu Hamit Altıntop, İspanyol medyasından diğer tüm Real Madridli futbolcular gibi vasat puan aldı. Yapılan değerlendirmelerde Türk futbolcu için ''Kötü geçirdi. Ama fazla maç oynamamış olmasından ve karşısında İniesta'nın bulunmasından dolayı başka türlü de olamazdı. Herşeye rağmen Benzema'ya pasıyla Madrid'in en iyi ataklarından birini hazırladı. Tecrübesini sahaya koymaya çalıştı ama güven vermedi'' denildi.


Maç sonrasındaki basın toplantısında, ilk 11'de Carvalho ve Hamit'i neden tercih ettiği sorusuna ise Mourinho ''Her ikisi de iyi maç çıkardı. Kendimi veya teknik seçimimi savunmak için söylemiyorum. Onların yüzünden maçı kaybetmedik. Hamit çok iyiydi, herşeyini sahaya koymaya çalıştı, fiziksel açıdan da iyiydi'' cevabını verdi.

banner220
Yorumlar (0)