banner212

banner211

''Kaçanlar yardımımıza yetişti''!

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Beşiktaş derbisini yorumladı,play off için önemine değindi ve Sow'dan takım olarak beklentilerini sıraladı.

Diğer 05.02.2012, 21:15
''Kaçanlar yardımımıza yetişti''!
banner218
Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Beşiktaş derbisini yorumladı,play off için önemine değindi ve Sow'dan takım olarak beklentilerini sıraladı..

Kocaman'ın açıklamalarını Ajansspor derlerken, tecrübeli teknik adam öncelikle maçı yorumladı ve, “Maç öncesi Beşiktaş’ın eksik kadroyla gelmesi, daha doğrusu oynama süresi uzun oyunculardan yoksun gelmesi büyük avantaj olarak görünüyordu. Ancak dün de söylediğim gibi, gelen isimler mücadele gücü yüksek bir kadroydu ve öyle de oldu. Gol aradığımız zaman içinde aktif taraf bizdik. Golden sonra da ilk yarıda dengeli devam ettik. Ancak ikinci yarıda Beşiktaş’ın eşitlik kurma baskısı vardı ve bizim de savunma anlamında direncimiz oldu. Gol arayışlarımız etkili olmadı. Beşiktaş’ın bir aut ve bir direkte kaldığı pozisyonlar yardımımıza yetişti” dedi.Çok önemli bir 3 puan kazandıklarını da kaydeden Kocaman, “Play off’ta iddialı bir takımlardan biri olarak, Beşiktaş en önemli rakiplerimizden biriydi. 3 puan daha alarak 6 puanlık avantaj yakalamak son derece sevindirici” diye konuştu.Sow’un, takımın topu ayakta tutma zaafının önüne geçebileceği yorumunu da değerlendiren Kocaman, “Maç, zaman zaman dile getirdiğimiz bu yakınmalardan daha uzak bir maçtı. Karşılaştığımız takım defalarca şampiyonluk yaşamış, bu tür durumlarda ne yapması gerektiğini bilen, güç dengesi de bize yakın bir rakipti sonuçta. Geçen seneki maçta da benzer şey gerçekleşti. İlk yarıda çok büyük bir fark olabilirdi ama Beşiktaş’ın ikinci yarıda baskısı oldu. Sow itibariyle bakarsak; esas itibariyle takım arkadaşlarıyla daha iyi anlaştığı zaman, hızlı ve seri olarak savunma arkasına koşu yapabilen, aynı zamanda top kontrolü yüksek kaliteli bir oyuncu olarak gözüktü.. Sow’dan topu ayakta tutması değil beklentimiz.. Direk kaleye gitmesi ve kolay gitmesi, bu özelliğini de takıma enjekte etmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.Sakatlıklar hakkında da yorumda bulunan Kocaman, “Emre ve Gökhan’ın maçta oynamalarına son anda karar verildi. Bu riski almak durumundaydık, ve kendilerinin de isteğiyle bu riski aldık, sakatlıkları da büyük sürpriz olmadı. Ancak 4 Ocak - 5 Şubat arasında 9 resmi maç oynadık. Eğer oyuncu trafiğini iyi ayarlayamazsanız, ki ben dahil bütün teknik adamlar bunu yaşayarak öğreniyor, Emre ve Gökhan için değil herkes için söylüyorum; yük fazla geliyor ve sakatlık riski oluyor. Bu dönem, buna uyuyor.. Bundan sonra haftalık programa geçiyoruz ve 1-2 haftayı rehabilite halde geçirip, sonra güçlendirici idmanlara dönmek zorundayız” dedi.
Kaynak : http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20120205/kacanlar_yardimimiza_yetisti.html

banner220
Yorumlar (0)