banner212

banner211

Kaçar ve Bıçakçı Milli Takımda

Milli takıma yükselen sporcular Işıl Kaçar ve Ece Bıçakcı ile Antrenör Gökhan Aydın , Ülkemizi Hırvatistan’da düzenlenecek olan Havalı Silahlar Avrupa Şampiyonasında temsil edecek.

Diğer 05.03.2019, 12:29 UTKU KAYNAR
Kaçar ve Bıçakçı Milli Takımda
banner218

Milli takıma yükselen sporcular Işıl Kaçar ve Ece Bıçakcı ile Antrenör Gökhan Aydın , Ülkemizi Hırvatistan’da düzenlenecek olan Havalı Silahlar Avrupa Şampiyonasında temsil edecek.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Milli takım kampı ve Avrupa Şampiyonası öncesi Sakarya Serdivan Spor Salonunda Milli Sporcular ve antrenörleri ile bir araya geldi. Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, “ Türkiye’nin en iyi Havalı Silahlar Atış poligonlarından birine sahibiz. Uzman antrenörlerimizin de özverili çalışmaları ile İlimize Milli Sporcular kazandırmaya devam ediyoruz. Sakarya’lı Atıcılar olarak , Türkiye’de geçtiğimiz yıl en çok madalya alan İl biz olduk. Bu yılki müsabakalara da çok güzel bir başlangıç yaptık” dedi. 

BAŞARI DİLEDİ

Çelikel; “Ece Bıçakçı’nın ardından Işıl Kaçar da ilk kez milli olarak Türkiye’nin en iyi ilk üç sporcusu arasında yer aldı. Milli Takım Antrenörümüz olan Gökhan Aydın ve Milli takıma yükselen sporcularımız Ece Bıçakcı , Işıl Kaçar ile birlikte , 16-25 Mart 2019 tarihleri arasında Hırvatistan’ın Osijec şehrinde yapılacak olan Havalı Silahlar Avrupa Şampiyonası’na katılacak olan tüm Milli Takım kafilemize başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

MİLLİ TAKIM KAMPINDALAR

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu 2019 yılı faaliyetleri kapsamında; Havalı Silahlar Grup Yarışmaları 01-03 Mart 2019 tarihinde Trabzon, Mersin ve Sakarya'da yapıldı. Bu yarışmalar sonrasında Milli Takıma Seçilen sporcular belli olmuştu.

Sakarya Spor Salonundaki Havalı Silahla Atış Poligonunda düzenlenen ve 8 İlden, 253 sporcunun katıldığı yarışmalar sonrasında genç bayanlar tabanca kategorisinde Işıl Kaçar birinci olarak ilk kez adını Milli Takıma yazdırırken, Büyük Bayanlar tabanca kategorisinde hedef başına geçen Ece Bıçakcı ise ikinci olarak adını Milli takıma yazdırdı. Avrupa Şampiyonasına katılacak olan Milli sporcularımız 06-15 Mart 2019 Tarihlerinde Ankara’da kamp yapacaklar.

Yorumlar (0)