banner212

banner211

KARASU ÇOCUK OYUNLARI SONA ERDİ

Karasu İlçesinde bu yıl yapılan geleneksel çocuk oyunları şenliği sona erdi.

Diğer 16.04.2019, 18:01 UTKU KAYNAR
KARASU ÇOCUK OYUNLARI SONA ERDİ
banner218

Karasu İlçesinde bu yıl yapılan geleneksel çocuk oyunları şenliği sona erdi. Karasu Atatürk Spor Salonunda düzenlenen Şenlikler; ilkokul 2. Sınıflarda “Yağ satarım bal satarım” 3. Sınıflarda “Mendil kapmaca” 4. Sınıflarda “Kaleli yakan top”  ortaokul 5. Sınıf kız ve erkeklerde “Kaleli yakan top” ve  6.sınıf kız ve erkeklerde “Tombik” oyunları ile yapıldı. Şenliklerde İlçe genelinde 1. olan okullar Karasu’yu İl genelinde yapılacak yarışmalarda temsil edecekler.

ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU

Şenlikler sonucunda sıralamalar şu şekilde oluştu: 2. Sınıflar “Yağ satarım bal satarım” oyunu ve 3. Sınıflar “Mendil kapmaca” oyununda Mehmet Akif Ersoy İlkokulu birinci,  4. Sınıflar “Kaleli yakan top” oyunu sonucunda Gazi İlkokulu birinci, 5. Sınıf kızlarda “Kaleli yakan top” oyununda Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu birinci, 5. Sınıf erkeklerde “Kaleli yakan top” oyununda Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu birinci oldu.

6. Sınıf kızlar “Tombik” oyununda Karasu İmam Hatip Ortaokulu ve 6. Sınıf erkekler “Tombik” oyunu sonucunda Karasu İmam Hatip Ortaokulu birinci olarak Karasu’yu temsil etme hakkı elde ettiler.

Yorumlar (0)