Karasu'da oklar hedefe

Karasu’da 19 ilden 115 üniversite öğrencinin katılımı ile Geleneksel Türk Okçuluğu Turnuvası düzenlendi. 2 Gün süren turnuvanın ardından dereceye giren takımlara ödülleri verildi.

Diğer 02.05.2024, 21:12 SporExpres
Karasu'da oklar hedefe

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü İller arası "Geleneksel Türk Okçuluğu Turnuvası" Karasu'da yapıldı. 29-30 Nisan tarihlerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurtlarında kalan öğrenciler arasında düzenlenen turnuvaya Sakarya'yı Karasu Yurdu temsil etti.
115 SPORCU
115 sporcu ile birlikte toplam 176 katılımcı da Karasu Yurdu'da misafir edildiği Turnuvaya Sakarya ile birlikte Ordu, Karabük, Erzincan, Sinop, Samsun, Amasya, Zonguldak, Manisa, Hatay, Antalya, Bingöl, Şırnak, Denizli, Burdur, Muş, Bolu, Karaman ve Çorum illeri katıldı.
TEŞEKKÜR ETTİ
Karasu Şehir Stadı'nda yapılan turnuva ile ilgili bilgi veren Karasu Gençlik Spor İlçe Müdürü ve Karasu Yurt Müdürü vekili Kemal Ataç, "Böyle bir organizasyonu ilçemize kazandırmak ve ev sahipliği yapmak bizim için mutluluk ve gurur verici. Ülkemizin değişik illerinden gelecek olan misafirlerimizi aynı zamanda gezdirip ilçemizin tanıtımını da yaptık. " dedi.
DERECELER AÇIKLANDI
2 Gün süren müsabakaların ardından  Büyük Kadınlar Takım Manisa birinci, Samsun ikinci, Karabük üçüncü, Denizli dördüncü olurken Büyük Erkekler Takımda Samsun birinci, Sinop ikinci, Karabük üçüncü, Muş dördüncü oldu. Bireysel Kadınlarda Elif Bülbül (Zonguldak) birinci, Mualla Nur Şentürk (Manisa) ikinci, Tülin Nur Yılmaz (Karabük) üçüncü ve Büşra Yıldız (Muş) dördüncü oldu. Büyük Erkekler Bireyselde ise Muhammed Sadi Kader (Samsun) birinci, Kemal Güngör (Sinop) ikinci, Okan Atcı (Antalya) üçüncü, Hasan Karabela (Sinop) dördüncü oldu


 

Yorumlar (0)