banner212

banner211

Karasu'da Karate için önemli adım!

Milli Karateci Şevki Abakoç, Karasu'da Karate çalışmalarını başlatmak için yığun bir çalışmanın içine girdi. İlçe protokolünü ziyaret eden Abakoç destek sözü aldı

Diğer 24.11.2015, 18:20 24.11.2015, 18:22 UTKU KAYNAR
Karasu'da Karate için önemli adım!
banner218
 

Milli Karateci Şevki Abakoç, Karasu'da Karate çalışmalarını başlatmak için yığun bir çalışmanın içine girdi. İlçe protokolünü ziyaret eden Abakoç destek sözü aldıİlimizin yetiştirdiği Milli sporculardan Şevki Abakoç ve Karate Federasyonu Milli Takımlar Menajeri Hikmet Şaha, Karasu'da Karate sporunun gelişmesi için yoğun bir çabaya girişti. 

Karatenin iki önemli ismi bu kapsamda ilçe protokolünü ziyaret etti. 
Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, ilçede Karatenin gelişmesini istediğini belirtirken, "Gençlerin zamanlarını spor yaparak geçirmeleri bizi mutlu eder" ifadelerini kullanarak Gençlik Hizmetler ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç'a spor salonunda karate antrenmanı yapılabilmesi için talimat verdi. 

Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu da ziyaretten memnun olduğunu ifade ederken, karate idmanlarında kullanılmak üzere minder ihtiyacının sağlanacağını ve yetişen sporcuların lisanslarını belediye spor kulubunden çıkartılarak yarışmalara katılabileceklerini belirtti.

İlçe Halk Eğitim Müdürü İlhan Garip de karate branşında kurs açabileceklerini söyledi. 

Yapmış olduğu görüşmelerden hayli mutlu ayrılan Abakoç; "Karate branşında almış olduğum bilgiyi tecrübeyi bundan sonra karasu ilçesinde yapacağım çalışmalarla iyi sporcular yetiştirerek önce sakaryamıza sonra ülkemize hizmet edececeğim bana destek olan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.şaha'da hazır bulundu.


banner220
Yorumlar (0)