banner212

banner211

Kenan Sofuoğlu İtalya'da Liderliği geri istiyor

Dünya Süpersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, İtalya yarışını kazanarak İspanya'da kaybettiği liderlik koltuğunu geri almak istiyor.

Diğer 09.05.2013, 18:29
Kenan Sofuoğlu İtalya'da Liderliği geri istiyor
banner218

Kariyerindeki dördüncü dünya şampiyonluğunu kazanmak için mücadele eden Sofuoğlu, İtalya'da yapılacak dördüncü ayak yarışlarıyla yükselişe geçmeyi hedefliyor. İspanya Motorland Aragon Pisti'ndeki yarışta puan alamayan ve genel klasmanda 4'üncülüğe gerileyen Sofuoğlu, liderlik koltuğunu geri almayı amaçlıyor.

Sofuoğlu, yaptığı açıklamada, yarış için iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğini söyledi.

Hollanda'daki yarışta istediği sonucu alamadığını belirten Sofuoğlu, "Kazanmak istediğim bir yarıştı, son anda liderliği kaçırdım. Tabii bütün yarışları kazanmak imkansız. O yüzden ikincilik de benim için iyi bir sonuç. İspanya'da çok puan kaybetmiştim. Hollanda yarışıyla hiç değilse bir adım yukarı çıkabildim" diye konuştu.

Sofuoğlu, İtalya'da önemli bir yarışa çıkacağını vurgulayarak, şöyle devam etti:
"Önümüzde İtalya yarışı var. Bu yarışı kazanmam halinde şampiyona liderliğine yükselmem mümkün. Allah'ın izniyle bunu başarmak için elimden geleni yapacağım. Yarışı kazanmam durumunda en kötü ihtimalle ikinciliğe yükselirim. Uzun bir sezon bu. Şu anda dördüncü sıradayım ve inanıyorum ki İtalya yarışı bittiğinde birinciliğe yükselme ihtimalim oldukça fazla."

-"Umarım bir aksilik çıkmaz"-

Sezonun ikinci ayağı olan İspanya yarışında frenlerindeki teknik sorun nedeniyle çok puan kaybettiğini anımsatan Sofuoğlu, aksilik çıkmadığı taktirde Türkiye'ye birincilikle döneceğini dile getirdi.

"İtalya'da hava şartları pek olumlu değil" diyen Sofuoğlu, "Yağmurlu havada yarış kazanmak daha zordur. İnşallah hava şartları iyi geçer. Hava şartları iyi olursa yarışı kazanabileceğime inanıyorum. Bu şekilde liderliğe en kötü ihtimalle de ikinci sıraya yerleşeceğim" ifadesini kullandı.

Sofuoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:
"Sezon, uzun bir dönem. Önemli olan en fazla puanı toplayabilmek. İtalya'daki pist, motosikletime uygun ve iyi sonuçlar alabiliyoruz. Ben de bu avantajı kullanarak iyi bir yarış çıkaracağıma inanıyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz ve Türkiye'ye birincilikle dönerim.
İtalya için çok sıkı bir çalışma dönemi geçirdim. Antrenmanlarda çok iyi dereceler çıkardım. İnşallah antrenmanlardaki gibi bir performans sergileyebilirsem İtalya'dan puanlarla döneceğim."

 

KAYNAK:Medyabarspor

banner220
Yorumlar (0)