banner212

banner211

Kenan Sofuoğlu'na platin takıldı

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nun dizine başarılı bir ameliyat sonunda platin takıldı.

Diğer 19.03.2012, 11:50
Kenan Sofuoğlu'na platin takıldı
banner218
Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nun dizine başarılı bir ameliyat sonunda platin takıldı. 1 Nisan'da yapılacak ikinci yarışa yetişmek istediğini belirten Sofuoğlu, "Yarışlara katılarak avantajımı korumam gerekiyor" dedi.

 

İtalya'da 1 Nisan'da yapılacak Dünya Supersport Şampiyonası'nın ikinci ayağı öncesi antrenman turlarında sakatlanan Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nun kırılan dizine başarılı bir operasyonla platin takıldı. Doktorunun 1 Nisan'da yapılacak şampiyonada yerini alabileceğini söylediğini kaydeden Sofuoğlu, "'Şimdilik dizimde çok ağrı var. Doktorlar 1 Nisan'da yapılacak 2. ayak koşusuna katılabileceğimi söyledi. Genel klasmanda 25 puanla ilk sıradayım. Puan avantajım var ve bunu koruyabilmek için yarışmaya katılmam gerekiyor'" dedi.

Geçtiğimiz sezon birçok şanssızlık yaşayan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nu bu sakatlık büyük üzüntüye soktu. Bir an önce iyileşerek piste dönmenin hesaplarını yapan Sofuoğlu'na doktorundan gelen haber biraz olsun moralini düzeltti. 1 Nisan'da piste dönmeyi hedefleyen Sofuoğlu bu senede şampiyonluk kürsüsüne çıkacağına inanıyor.

Sofuoğlu, test antrenmanlarında virajda olduğu sırada gaz kolunun takılması nedeniyle kaza yapmış ve sol dizinde kırık olduğu açıklanmıştı. 

 

banner220
Yorumlar (0)