banner212

banner211

Kürek-Kano sporcularına eğitim desteği verilecek

Erenler Halk Eğitimi Merkezi ile Gençlik Spor İl Müdürlüğü arasında Erenler İlçesi sınırları içerisinde barınan ve Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi bünyesinde Uluslararası Kürek ve Kano Sporları Kupası'na hazırlanan sporculara ğitimlerden geri kalmamaları amacı ile ders verileceği bildirildi.

Diğer 01.03.2014, 21:40 01.03.2014, 21:42 UTKU KAYNAR
Kürek-Kano sporcularına eğitim desteği verilecek
banner218
Erenler Halk Eğitimi Merkezi ile Gençlik Spor İl Müdürlüğü arasında Erenler İlçesi sınırları içerisinde barınan ve Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi bünyesinde Uluslararası Kürek ve Kano Sporları Kupası'na hazırlanan sporculara yeni oluşturulan dersliklerde okullarındaki eğitimlerden geri kalmamak ve dersleri destekleyici nitelikte başta İngilizce, Matematik, Türkçe olmak üzere biyoloji, tarih ve fizik gibi dersler ile destek eğitimleri verileceği öğrenildi.


Törene Gençlik Spor İl Müdürü Salih Koşu, Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Özten, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Erenler Kaymakamı Mehmet Mızrak, Erenler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Mutlu, Olimpiyat Hazırlık Merkezi Sorumlusu Aziz Aracı, Erenler Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Abdulvahit Uygar ile sorumlu öğretmenler ve kano-kürek sporcuları katıldı.


Törende konuşan Gençlik Spor İl Müdürü Salih Koşu, "Küreğin, Üniversitelere uluslararası yatay geçiş yapabiliyor, yüzde 100, yüzde 50 burs alabiliyorlar. Bu spor ABD ve Avrupa'da çok yaygın olduğu için derece yapmış sporcularımız rahatlıkla üniversitelerde bedava okuma şansı kazanabiliyor. Türkiye'de bütün spor dallarında altyapı çalışması var, ancak kürekte bu durum söz konusu değil. Bu projeyle hem kürek sporunda Türkiye'nin olimpiyatlardaki başarısı artacak ve buna bağlı olarak da ülkenin bu spor dalında önü açılacak" diye konuştu.

Erenler Kaymakamı Mehmet Mızrak ise, "İlçe Halk Eğitimi Merkezimizin başarılı çalışmaları ve Eğitim Desteği sayesinde Erenlerde misafir olan sporcuların moral-motivasyonunun artarak uluslararası olimpiyatlara hazır hale gelecektir. Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ise, belediye olarak gereken tüm desteğin gençlerimizle olduğunu kentsel dönüşüm projeleri ile spora ve sporcuya olan desteklerinin katlanarak devam edecektir" dedi.
Tören toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

banner220
Yorumlar (0)