Kuzeyin çocukları Türkiye şampiyonasında

U 18 Play-Off ligi B grubunda mücadele eden Karasuspor U 18 Maltepe Gençlikspor U 18 karşı karşıya geldi. Sarı kırmızılı ekip sahadan 3-2 galip ayrılarak Türkiye şampiyonasına yükseldi.

Diğer 13.01.2023, 11:49 13.01.2023, 12:02 Alperen Durmuşkaya
Kuzeyin çocukları Türkiye şampiyonasında

İLK YARI MALTEPE 

U 18 Play-Off ligi B grubunda mücadele eden Karasuspor U 18 Maltepe Gençlikspor U 18 karşı karşıya geldi. Müsabakaya etkili başlayan kuzey ekibi 7. Dakika da İsmail’in frikikten attığı şık gol ile skoru 1-0’a getirdi. Erken gelen golün etkisi ile rakip kaleye gol için yüklense de aradığı golü bulamadı. Oyuna ortak olmak isteyen Maltepe dakika 16’da Sefa ile skoru 1-1’e getirdi. Bu golden sonra oyun üstünlüğünü ele alan Maltepe Gençlik, dakika 25’de takımı adına tekrar sahneye çıkan Sefa skoru 1-2’e getirdi. ilk yarı yeşil siyahlı ekibin üstünlüğü ile sona erdi.

KARASU İKİNCİ YARI AÇILDI

İkinci yarıya daha derli toplu başlayan Karasuspor ikinci yarıda rakip kaleyi abluka altına aldı. Sarı kırmızılı ekip 50. Dakika da penaltı. Kazandı penaltı atışından topun başına geçen İsmail yaptığı şık vuruş ile skora eşitliği getirdi. Gelen golün ardından taraftar gücünü arkasına alan Karasuspor rakip kalede ataklarını sıklaştırdı. Rakibine fırsat vermeyen Karasuspor, dakika 65’de Furkan’ın şık kafa golü ile skoru 3-2’ye getirdi. Müsabakanın geride kalan dakikalarında gol olmayınca Kuzey ekibi sahadan galibiyet ile ayrıldı. Sarı kırmızılı ekip böylece B  grubu 13 puan ile lider tamamlayarak Türkiye Şampiyonasına yükselmeye hak kazandı.

TARİF EDİLEMEZ

Müsabaka sonrası açıklamalarda bulunan Antrenör Aytaç Erdem Önal, “ Türkiye şampiyonasına yükseldiğimiz için çok mutluyuz. Haftalarca verdiğimiz emeğin karşılığını aldık. Tarif edilemez bir sevinç yaşıyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda ilerlemeye devam edeceğiz. Bu şampiyonlukta emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. Alperen Durmuşkaya 

Yorumlar (0)