banner212

banner211

Mahalleden Bank Asya yolculuğuna..

İstanbul'un en güzel yerlerinden biri olan Tepecik Beldesi, Büyükçekmece İlçesine bağlanınca adeta mahalle takımı ünvanıyla mücadelesini sürdürdüğü Spor Toto 2.

Diğer 29.02.2012, 13:00
Mahalleden Bank Asya yolculuğuna..
banner218
İstanbul'un en güzel yerlerinden biri olan Tepecik Beldesi, Büyükçekmece İlçesine bağlanınca adeta mahalle takımı ünvanıyla mücadelesini sürdürdüğü Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'tan emin adımlarla Bank Asya'ya doğru ilerliyor..

2. ve 3. liglerde uzun süre Fırat Plastik sponsorluğuyla mücadele eden turuncu yeşilliler artık tüm yük yeni başkan Temel Eyüboğlu'na kalmış. Elini taşın altına koyan başkan, bir an olsun takımı yalnız bırakmıyor, tüm deplasmanlarda takıma eşlik ediyor.


Aslında yakaladığı başarıyı bu kadar kısa bir zamanda beklemeyen başkan; futbol dünyasının acar teknik direktörlerinden Armağan Turhan ile yolu kesişince işin ciddiyetininde farkına varmış ve elini çabul tutmuş. Süper bir takım yaratan Armağan Hoca yönetiminde Tepecikspor; Türkiye de henüz sahasında mağlubiyet yüzü görmeyen 2-3 takımdan biri olarak adından söz ettirmeyi başardı.Takımın Tesisleri aslında kötü sayılmasa da, takımın yakaladığı bu istikrar ve başarının yanında oldukça sönük kalıyor. Ancak bunu dert etmiyor Armağan Hoca ve öğrencileri. Sadece hedefe kitlenmiş vaziyette, göze hoş gelen futbol sergilemeye çalışıyorlar.


Çünkü 2. Lig startı verildiğinde otoriteler Tepecik için asansör takım yaftasını yapıştırmışlar. Bunu yenmeyi başaran Tepecikspor Kulübü yine Fırat Plastik'in, Büyükçekmece Belediyesinin ve tabi ki Büyükçekmece Halkı ve taraftarının desteğini bekliyor. Armağan Hoca takımın son durumu hakkında ''Biz takıma önce arkadaşlığı, sevgiyi ve dostluğu getirdik. İnanç yarattık ve kısıtlı imkanlarımızla bizden çok güçlü rakiplerlerle mücadele ettik. Bir mahalle takımı olmamıza rağmen çok başarılıyız. Elimden geleni yapıyorum ve tüm enerjimi takıma yansıtarak katkı sağlamaya çalışıyorum. Sadece futbol ile sınırlı kalmayarak , sosyal etkinlikler ile takımın üzerinde oluşan baskıyı ve stresini alıyorum. Futbolcu kardeşlerimle beraber ile son günlerin gözde filmlerinden Fetih 1453 izleyip kampa gireceğiz. Önümüzde zorlu bir dönemeç var. Ama biz evvelallah bu zorlu dönemeci de sorunsuz atlatacağız ve bu takım ile önümüzdeki sezon Bank Asya 1. Lig'de olacağız'' dedi.Başkan Temel Eyüpoğlu ise bölge milletvekili Hakan Şükür ile de görüştüğünü ve destek sözü aldığını söyledi. Türk futbolunda başarı için imkansızlık bahanesini adeta ortadan kaldıran başarılı yönetimiyle Armağan Turhan yönetiminde, Tepecikspor Bank Asya yolunda hedefine sorunsuz ilerliyor.Kaynak : http://www.ajansspor.com/futbol/tff2ligbeyaz/h/20120229/mahalleden_bank_asya_yolculuguna.html

Yorumlar (0)