banner212

banner211

Mahallerde sahte oyuncu skandalı

9.

Diğer 13.07.2012, 13:05
Mahallerde sahte oyuncu skandalı
banner218
9.Mahaller Arası Futbol Turnuvası'nda Hızırtepe-Tığcılar maçında yaşanan skandal olay cezasız kaldı. Sahte oyuncuyu tespit ettiklerini belirten Hızırtepe Mahallesi Muhtarı Bedri Arslan, "Göz göre göre bizim hakkımızı yediler" diyerek tepkisini dile getirdi.

Sahte oyuncu

9.Mahaller Arası Futbol Turnuvası'nda Hızırtepe ile Tığcılar Mahallesi arasında oynanan maçta sahte oyuncu oynatma skandalı yaşandı. Hızırtepe Mahalle Muhtarı Bedri Arslan ile Antrenör Bilal Akçay, 3-2 mağlup oldukları maçta rakip Tığcılar'ın turnuva statüsüne uymayarak başka bir mahalleden bir oyuncu oynattığını tespit ettiklerini söyledi. Muhtar Arslan, yaptığı araştırmalar sonucunda Tığcılar takımının oynattığı oyuncunun gerçek ikamet adresinin Erenler Mahallesi'nde olmasına rağmen turnuva başladığı gün Tığcılar'da bir adres gösterildiğini ve bu adreste kimsenin oturmadığını tespit ettiklerini belirtti.

İtiraz reddedildi

Yarı final maçında bu olayın tespit edilmesiyle hemen turnuva komitesine itirazda bulunan Hızırtepe takımının bu itirazı reddedildi. Sahte oyuncunun belgeli bir şekilde tespit edilmesine rağmen itirazın reddi kafalarda soru işareti bıraktı. Turnuva komitesi itirazı kabul etmeme sebebini ise şu ifadelerle açıkladı: "9.Mahaller Arası Minikler Futbol Turnuvası, uygulama yönetmeliğinin (D) maddesinde yer alan, itiraz bölümünün 1.maddesindeki 'Herhangi bir oyuncuyla ilgili itirazlar maç başlamadan hemen önce görevlilere iletilecektir.' Hükmü nedeniyle söz konusu itirazın reddine oybirliğiyle karar verilmiştir." 'Hakkımızı yediler' Tığcılar Mahallesi takımının sahte oyuncu oynatmasına göz yumulmasına büyük tepki gösteren Hızırtepe Mahallesi Muhtarı Bedri Arslan, "Öncelikle şunu belirteyim bir daha böyle bir turnuvaya katılmayacağız. Rakibin başka mahalleden getirip oynattığı oyuncuyu tespit etmemize rağmen itirazım kabul edilmemesine söyleyecek bir laf bulamıyoruz. 10 gündür karar veremediler. Herkes topu birbirine atıyor. Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer'i aradım telefonlarıma çıkmadılar. Bu turnuvada bizim hakkımızı yediler" dedi.

 

YeniHaber Gazetesi

banner220
Yorumlar (0)