banner212

banner211

Marsel İlhan'ın hedefi Londra..

Milli tenisçi Marsel İlhan, kariyerindeki en önemli hedefinin 2012 Londra Olimpiyatları'na katılmak olduğunu söyledi.

Diğer 05.01.2012, 10:55
Marsel İlhan'ın hedefi Londra..
banner218
Milli tenisçi Marsel İlhan, kariyerindeki en önemli hedefinin 2012 Londra Olimpiyatları'na katılmak olduğunu söyledi.

Sezonun üçüncü ''grand slam'' turnuvası olan Wimbledon'da, eleme turlarındaki ilk maçında Polonyalı rakibi Jerzy Janowicz'e 2-1 yenilerek turnuvaya erken veda eden İlhan, kariyerinin bundan sonraki hedefleriyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.


Son zamanlarda çok iyi oynamasına rağmen Wimbledon Tenis Turnuvası'nda ana tabloya kalamadığı için üzgün olduğunu kaydeden 23 yaşındaki milli raket, ''Bu mağlubiyetten önemli dersler çıkarıp yoluma devam edeceğim. Rakibim gerçekten çok iyi mücadele sergiledi ve kritik puanlarda öne çıkan taraf oldu. Üzgünüm ancak artık önüme bakmam gerekiyor. Wimbledon Tenis Turnuvası'nda ana tabloya katılamadım, ancak 1-2 ay içerisinde bir turnuva kazanacağıma inanıyorum'' dedi.


Dünya sıralamasında ilk 100'e girerek 2012 Londra Olimpiyatları'nda mücadele etmek istediğini belirten Marsel İlhan, ''Sezonun son 'Grand Slam' turnuvası ABD Açık Tenis Turnuvası'nda mücadele etmek, bu hedef doğrultusunda önemli bir baraj olarak görülüyor. Ancak tabii bu turnuva öncesinde katılacağım turnuvalarda elde edeceğim dereceler de çok önemli. Zorlu bir süreç beni bekliyor. Dünya sıralamasında ilk 90'a kadar yükselebilirsem olimpiyatlarda yer alma şansımı arttıracağım. 2012 Londra Olimpiyatları'nda yer alarak Türk tenis tarihine geçmek istiyorum. Teniste her hafta bir şanstır. Bir haftada çok şey değişebilir. Wimbledon Tenis Turnuvası'ndan elendim ancak haftaya belki bir turnuva bile kazanabilirim. Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç'un da bana olan desteği, başarımdaki en önemli faktörler arasında yer alıyor. Daha çok çalışıp, insanların beklentilerini boşa çıkarmayacağım'' diye konuştu.-ANTRENÖR CAN ÜNER-


Milli tenisçi Marsel İlhan'ın antrenörü Can Üner ise, Marsel İlhan'ın Wimbledon Tenis Turnuvası'na erken veda etmesinin performansını olumsuz yönde etkilemeyeceğini savundu.


Wimbledon Tenis Turnuvası'nın dünyanın en önemli turnuvalardan olduğunu ifade eden Üner, şunları söyledi:

''Bu turnuvada başarılı olmak her zamanki hedefimiz. Kaybettik, artık yapacak bir şey yok. Çalışmalara devam etmek zorundayız. Almanya'da ve Hollanda'da iki tane çok önemli turnuvada mücadele edeceğiz. Ardından Stuttgart ve Hamburg'da ATP turnuvaları var. Burada elde edeceğimiz iyi derecelerle ABD Açık Tenis Turnuvası'na direkt katılma hakkını kazanmak istiyoruz. Roland Garros Tenis Turnuvası'nda yakaladığımız olumlu havayı sürdürmeyi hedefliyoruz. Amacımız Marsel'in önemli turnuvalara istikrarlı bir şekilde katılmasını sağlamak. Bu tür üst seviyelerde devamlı oynamaya ihtiyacımız var. Marsel de bu yolda emin adımlarla ilerliyor. Mental olarak Marsel'i daha iyi duruma getirmeliyiz. Sporcumuz toprak kortta son zamanlarda daha iyi oynamaya başladı. Marsel'in genel oyun felsefesine getirdiği faydalardan dolayı, bu sene toprak kortta oynamaya ağırlık verdik.''


tenis

banner220
Yorumlar (0)