banner212

banner211

Mehmet Aktürk bombaladı !

Tokatspor Kulübü Başkanı Mehmet Aktürk Toatspor-Tepecikspor maçında yaşanılan mağduriyetten ötürü maçın 90 dakikalık CD'si ile birlikte MHK’ya başvurduklarını açıkladı, bomba açıklamalar yaptı.

Diğer 28.02.2012, 17:15
Mehmet Aktürk bombaladı !
banner218
Tokatspor Kulübü Başkanı Mehmet Aktürk Toatspor-Tepecikspor maçında yaşanılan mağduriyetten ötürü maçın 90 dakikalık CD'si ile birlikte MHK’ya başvurduklarını açıkladı, bomba açıklamalar yaptı..

Haber : Emre BAY / TOKATTepecikspor maçının ardından müsabakanın orta hakemi Ömer Murat Ülger’e yönelik tepkiler Tokatspor camiasında dinmiyor. Bu bağlamda bugün Tokatspor Doç. Dr. Adnan Çiçek Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenleyen Kulüp Başkanı Mehmet Aktürk, çarpıcı açıklamalarda bulundu."Hakem cinayetine kurbanına gittik"


26 Şubat 2012 günü Tokat’ta oynanan Tokatspor-Tepecikspor maçında, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlık seçimleri için Ankara’da olduğu için katılamadığını söyleyerek sözlerine başlayan Aktürk, "Orada olmasam da dakika dakika müsabakayı ve yaşanılanları telefon ile takip ettim. Sahada yaşanılanlar neticesinde kulübümüz bir hakem cinayetine kurban edilmiş ve 3 puanımız elimizden alınmıştır. Bizler bugüne kadar hakemler hakkında hiç konuşmadık. İstedik ki hep sahada oyunumuzu oynayalım şartlar ne olursa olsun futbolumuzu oynayıp işimize bakalım. Müsabakada oyuncularımızın sahaya yansıttığı mücadeleden ötürü onları kutluyorum. Bu maç ile ilgili olarak Merkez Hakem Kurulu’na maçın 90 dakikalık CD’sini, konuk takım teknik direktörü Armağan Turhan Bey’in de 'bana göre pozisyon penaltıydı' açıklamasını, ilimiz yerel gazetelerinin haberlerini ve resimleri de ekleyerek bugün gerekli başvurumuzu yaptık. Belki bir şey değişmeyecek. 3 puanımız gitti ama bundan sonrada inşallah diğer takımların canının yanması adına bazı önlemler alınabilir düşüncesi ile girişimlerimizi yaptık. İsteğimiz biz ve tüm takımlar için, maçlara işini bilen, dersini çalışmış adil hakemlerin atanarak düdüğü ile hakkı dağıtmalarıdır" dedi."Altı haftada aldığımız puan istediğimiz gibi değil"


Gelinen altı haftalık süreç ile ilgili olarak da bilgi veren Aktürk, ikinci yarıda transfer yasağını kaldırarak neredeyse ilk yarıdakinden tamamen farklı yepyeni bir takım kurduklarını anımsatarak, ilk haftalık peryotta en az 9-10 puan almaları gerektiğini bakıldığında ise sadece 4 puan alındığını, bunun istedikleri puanlar olmadığını, önlerinde 11 maçlık bir periyotları olduğunu ve bu 11 maçta alacakları puan ya da puanlar ile ligde kalacaklarına olan inançlarının tam olduğunu söyledi. Kaybedilen puanlar neticesinde haftaların azalması ve makasın daralması ile de streslerinin bir kat daha arttığını bununda müsabakaları zora soktuğunun da altını çizdi."Şanlıurfaspor maçı için yemin ettik"


Hakem ile ilgili olarak tepkisini dile getirdikten sonra ise hafta sonunda Şanlıurfaspor ile deplasmanda zorlu müsabakaya çıkacaklarını dile getiren Aktürk bu maçtan puan ya da puanlar hedeflediklerinin altını çizerek, Tokatspor’un kadrosu ile, teknik heyeti ile, yönetimi ile, basını ile ve taraftarı ile Şanlıurfaspor maçına kilitlenerek elinden geleni yapma adına puan ya da puanlar için çalışacaklarını, iç sahada kaybedilenlerden sonra deplasmanlardan bunun telafisinin zaruri şart olduğunu belirterek taraftarların sonuna kadar kendilerine güvenmelerini istedi.
"Kolay maç periyodumuz daha başlamadı"


Sıkıntılı fikstürün ardından kolay maçların daha başlamadığı noktası üzerinde duran Mehmet Aktürk, "Şanlıurfaspor maçından sonra kolay maç trafiğimiz başlayacak. Çorumspor Tokat’a gelecek, Diyarbakırspor Tokat’a gelecek, Kocaelispor Tokat’a gelecek, Y. Malatyaspor Tokat’a gelecek, Konya Şekerspor Tokat’a gelecek. Bu maçlarımızın nispeten daha kolay maçları olduğunu düşünüyorum. Buradan alınacak puanlar ile takımın ligde kalacağına inanıyorum" dedi."Siyasi baskı olmaz ise Diyarbakırspor’un 6 puanı silinmelidir


Açıklamalarının son kısmında ise Diyarbakırspor ile ilgili puan silme olayına değinen Aktürk şunları söyledi:
"Bir de Diyarbakırspor’un silinecek 6 puanı var. FIFA tarafından verilen, yabancı futbolcularının paralarının ödenmemesinden doğan cezaları var. Eğer federasyona siyasi baskı olmaz ise yeni seçtiğimiz federasyon başkanımızın adaleti göstereceğine yürekten inanıyorum. Diyarbakırspor’un bu yüzden 6 puanının silinmesi gerekmektedir. Diyarbakırspor düşecek takımlardan birisidir. Çorumspor’un da transferi açamamasından ötürü iddiası olmadığını düşünüyorum. Hatta Çorumspor ile Tokatspor yüz müsabaka oynasa belki iddialı konuşuyorum ama doksan dokuzunu Tokatspor alır diyorum. İnşallah bir ay sonra herkes çok farklı bir Tokatspor görecek" diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak : http://www.ajansspor.com/futbol/tff2ligbeyaz/h/20120228/mehmet_akturk_bombaladi_.html

Yorumlar (0)