Geceye damgasını vuran ve 2011 yılının en iyi futbolcusu seçilen Lionel Messi ödülü aldıktan sonra açıklamalarda bulundu." />

banner212

banner211

Messi'den Mesut ve Arda'ya övgü


Geceye damgasını vuran ve 2011 yılının en iyi futbolcusu seçilen Lionel Messi ödülü aldıktan sonra açıklamalarda bulundu.

Diğer 11.01.2012, 09:14
Messi'den Mesut ve Arda'ya övgü
banner218


Geceye damgasını vuran ve 2011 yılının en iyi futbolcusu seçilen Lionel Messi ödülü aldıktan sonra açıklamalarda bulundu.


-Öncelikle seni kalpten tebrik etmek istiyorum Messi. Hat-trick yaparak en iyi ödülün sahibi oldun, neler düşünüyorsun?


-Çok teşekkür ederim Yasemin. Tarif edilemez mutluluk yaşıyorum. Çok mutluyum. Takım arkadaşlarımın hepsine çok teşekkür ediyorum. Onların sayesinde buradayım.


-Muhteşem bir şey olması lazım; 24 yaşında bu kadar büyük başarılara imza atman. Kaç sene daha bu ödülü almaya düşünüyorsun?


Buralara gelmek için çok çalıştım. Ve hala çalışıyorum. Başarımın sırrı çalışmak, çalışmak ve yine çalışmaktan geliyor. Ama tekrar söylüyorum bu bir takım oyunu. Arkadaşlarımın başarısı da çok büyük. Onlar da bence dünyanın en iyi futbolcuları. Onların sayesinde ben buralardayım.


-Bekliyor muydun bu senede ödülü alacağını?


İçimden ödülü kazanacağımı düşünüyordum. Ama ben kazanmazsam arkadaşım Xavi'nin almasını isterdim. Xavi benim ve takımım için çok önemli birisidir. Xavi'ye özel bir teşekkürü kendime borç biliyorum. Xavi'nin arkadan bize getirdiği paslarla takım ve ben daha da iyi oluyoruz. Birbirimize ihtiyacımız var.


-Senin kafandaki en iyi 11 böylemiydi?


(Gülerek) Onlar da çok değerli futbolcular ama benim için en iyi Barcelona takımının ilk 11'i.


-Messi konuyu doğal olarak Türk futboluna getirmek istiyorum. Ezeli rakibiniz Real Madrid'de Mesut Özil, Hamit Altıntop ve Nuri Şahin oynuyor. Bu futbolcular hakkında ne düşünüyorsun?


Mesut Özil'i beğeniyorum. Alman Milli Takımı'nda da iyi işler yapıyor. Bu sene Hamit ve Nuri'yi izleme şansım olmadı.-Peki Atletico Madrid'de oynayan Arda ve Valencia'da oynayan Mehmet Topal hakkında ne düşünüyorsun?


Arda bence Atletico Madrid'e güç kattı. Mehmet Topal da her zaman ki gibi istikrarlı.


-2012 yılının başındayız. Yeni yıldaki düşüncelerini alabilir miyim?
Dünyamız için felaketsiz, mutlu, savaşsız bir yıl diliyorum.


Messi: Buarada Yasemin sen de oy kullandın. Oyunu kime vermiştin merak ettim


(Gülerek)Tabi ki de dünyanın en iyi futbolcusuna verdim.


HAMİT'İN OYU RONALDO'YA


Altın Top ödülü, gazeteciler ile milli takım teknik direktörü ve kaptanlarının oylarıyla belirlendi. Hamit Altıntop, oyunu C.Ronaldo için kullandı.


MESSİ 5 KORUMA İLE DOLAŞTI


Normalde korumasız gezen Lionel Messi, FIFA'nın gecesinde tam 5 korumayla dolaştı. Messi balo salonundaki yemeğe ise katılmayıp  özel uçağın yolunu tuttu.


PİQUE NEREYE SHAKİRA ORAYA


Gecede "En iyi kadın futbolcu" ödülünü veren ünlü pop star Shakira kırmızı elbisesi ile bir kez daha gönülleri fethetti. Töreni en önde Pele ve FIFA Başkanı Sepp Blatter ile birlikte izledi. Bu sırada güzel yıldızın sevgilisi Barcelonalı Gerard Pique de hemen arkalarında üçüncü sırada oturuyordu. Devamlı olarak karşılıklı bakışıp gülüşen sevgililer, tuvalete de birlikte gitti. Shakira'nın zayıfladığı  da gözlerden kaçmadı.


50 TV KANALI CANLI VERDİ


Dünya futbolunun gala gecesi, İsviçre'nin Zürih kentindeki Kongrehaus'ta yapildi. Dünyanın dört yanından 300 gazeteci katıldı. Töreni, 50 televizyon kanalı canlı olarak yayınladı. 19 milyon albüm satan James Blunt ve İsviçreli TinkBelle şarkıları ile organizasyona renk kattı.


MARTA'YI BİTİREN KADIN


"En iyi kadın futbolcu" Japon Sawaoldu. Dünya Şampiyonu Japonya'nın oyuncusu Sawa, geceye yerel giysisi ile katıldı. Altın Top ödülünü kadınlarda son 5 yıldır Brezilyalı Marta alıyordu.


Messi'yi sevgilisi de yalnız bırakmadı. Antonella Rocuzzo ödül töreninde hazır bulunup Messi'nin anne ve babası ile birlikte oturdu. Esmer güzel objektiflerin ilgi odağıydı.


Yasemin Akduman Pelosi /Hürriyet

banner220
Yorumlar (0)