Metehan Başar Yılın Sporcusu

İhlas Haber Ajansı Spor Servisi, iki kez üst üste güreşte Büyükler Dünya Şampiyonu olan Sapancalı Metehan Başar ve Dünya Atletizm Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Ramil Guliyev yılın sporcuları seçti.

Diğer 02.01.2019, 18:15 03.01.2019, 09:51 SporExpres
Metehan Başar Yılın Sporcusu

2018 yılı rüzgar gibi geçerken, Türk sporunda da birçok başarı yaşandı. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda 200 metrede altın madalya kazanarak Türk Atletizm Tarihi'ne geçen Ramil Guliyev'in yanı sıra iki kez üst üste güreşte Büyükler Dünya Şampiyonu olan Metehan Başar, Spor Toto Süper Lig'i şampiyon tamamlayan Galatasaray, voleybolda Avrupa ve dünya şampiyonu olan VakıfBank, Euroleague ikincisi olan Fenerbahçe Beko öne çıkan isimler olmayı başardı.

HEDEF 2020

Üst üste iki dünya şampiyonluğu kazanan millî güreşçi, asıl hedefinin 2020 Tokyo’da bayrağımızı dalgalandırmak olduğunu söyledi

Mayıs ayında Avrupa Şampiyonası, Ağustosta da Avrupa Oyunlarının olacağını hatırlatan Metehan Başar, “Eylül ayında ise Dünya Şampiyonası başlayacak. Bu üç turnuvada da başarılı olmayı çok istiyorum. Üst üste 3. defa dünya şampiyonluğunu hedefliyorum. Hırsımı ve isteğimi koruyorum. Daha çok çalışıyorum. En önemli hedefim ise olimpiyatlar. Eylülde yapılacak Dünya Şampiyonası’nda elde edeceğim derece olimpiyatlara katılıp katılmayacağımı belirleyecek. Dünya Şampiyonası’nda yine başarılı olacağıma ve ülkemi olimpiyatlarda temsil edeceğime inanıyorum” diyerek iddiasını ortaya koydu.

Yorumlar (0)