Slovakya Milli Takımı Teknik Direktörü Michal Hipp, yarın akşam Türkiye Milli Takımı ile yapacakları özel maça ilişkin Bursa Atatürk Stadı'nda basın toplantısı düzenledi." />

banner212

banner211

Michal Hipp: Maçta şanslar eşit


Slovakya Milli Takımı Teknik Direktörü Michal Hipp, yarın akşam Türkiye Milli Takımı ile yapacakları özel maça ilişkin Bursa Atatürk Stadı'nda basın toplantısı düzenledi.

Diğer 29.02.2012, 08:07
Michal Hipp: Maçta şanslar eşit
banner218


Slovakya Milli Takımı Teknik Direktörü Michal Hipp, yarın akşam Türkiye Milli Takımı ile yapacakları özel maça ilişkin Bursa Atatürk Stadı'nda basın toplantısı düzenledi. Michal Hipp, gerek kendilerinin, gerekse Türkiye'nin Avrupa Şampiyonası grup elemelerini iyi bir şekilde geçemediğini ve yeni bir başlangıç içinde olduğunu söyledi. Türkiye'nin güçlü bir kadroya sahip olduğunu dile getiren Slovakya Teknik Direktörü Michal Hipp, ''İki takımın da antrenörleri yeni. Gerçi ben sadece bu maç için takımın başındayım. İki takımdaki oyuncular da geçen pazar günü maç yaptılar. O anlamda fizik durumunun eşit olacağını düşünüyorum. Türk Milli Takımına göre kadroda bizim daha az değişikliğimiz var. Bu da bizim için avantaj.'' değerlendirmesini yaptı.


Slovakya Milli Takımı Teknik Direktörü Michal Hipp, sözlerine şöyle devam etti: ''Hem ben, hem de Abdullah Avcı, yarın akşamki maçta eldeki kadroyu değerlendirmeye, kullanmaya çalışacak. Türkiye, ev sahibi olmanın, taraftarı önünde oynamanın avantajını kullanacak, ama bizim de göstereceğimiz özellikler var. Aynı zamanda bizim takımda Spor Toto Süper Lig'de oynayan ve rakibi de tanıyan oyuncularımız var. Oyuncularımızın çoğu hazır, formda ve oynayacak durumdalar."


Hipp, ''Kadroda değişiklik yapacak mısınız?'' sorusuna, oyuncularının son antrenmandaki durumuna göre kadroyu şekillendireceği cevabını verdi.


Michal Hipp, 'Hangi mevkilerde değişiklik yapacaksınız?' sorusu üzerine ise ''Bazı oyuncularımızda sakatlıklar vardı. Trabzonspor'da forma giyen Marek Cech, PSV Eindhoven maçında sakatlanmıştı ama iyileşti. Durumuna bakacağız. Dusan Persin kalede olacak. Diğer mevkilerde kimi oynatacağımı açıklamayacağım, ama kafamda kadroyu büyük ölçüde netleştirdim'' şeklinde konuştu.


'Türkiye'de forma giyen 5 Slovak oyuncudan 90 dakika yararlanmayı düşünüyor musunuz?' sorusunu Hipp, ''Kadromuzda 16 oyuncumuz var. Oyuncularımın önemli bir kısmı geçen pazar günü zorlu maçlar yaptılar. Örneğin Martin Skrtel, 120 dakikalık mücadelenin ardından kampa katıldı. Bazı oyuncularımızın gelecek cuma ve cumartesi de maçları var. Bazı oyuncularımızdan 90 dakika yararlanacağımız kesin, ama bu durum hepsi için geçerli değil. Aynı durum Abdullah Avcı için de geçerli. Arda Turan, zorlu Barcelona maçı sonrası Türk Milli Takımı kampına katıldı. Zorlu Galatasaray-Beşiktaş maçı vardı. Türk Milli Takımı'nda bu maçta forma giyen futbolcular da vardı. Yani bu açıdan bakıldığında durum iki takım açısından da eşit.'' şeklinde karşılık verdi.
banner220
Yorumlar (0)