banner212

banner211

Motosikletciler den İl Spor Müdürüne Öfke

Sakaryalı Motorsikletçiler Spor Kulübü , 19 Mayıs Anma programına davet edilmedikleri için Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan'a tepki gösteriyorlar.

Diğer 05.01.2012, 10:35
Motosikletciler den İl Spor Müdürüne Öfke
banner218
Sakaryalı Motorsikletçiler Spor Kulübü , 19 Mayıs Anma programına davet edilmedikleri için Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan'a tepki gösteriyorlar.


Sakaryalı Motorsikletçiler Spor Kulübü , 19 Mayıs Anma programına davet edilmedikleri için Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan'a tepki gösteriyorlar.Sakaryalı motorsikletçiler adına basın kuruluşlarına mail gönderen Mehmet Kaplan tepkisini şöyle dile getirdi..Yerel ve ulusal internet sitesi haberlerinde,19 Mayıs gençlik ve spor bayramı törenlerine Kenan Sofuoğlu'nun da katıldığını gördük.Mutlu olduk ve bir Sakarya'lı olarak gurur duyduk.Kenan kardeşimizin bu zamana kadar yaptıklarınla övünüyoruz.

Türkiye'de tek motosiklet sporcusu yetişen il Sakarya'dır.Maalesef Kocaeli Körfez pistinin kapatılmasından sonra,sporcularımızın maddi imkansızlıkları nedeni ile İzmir ilindeki piste gidememesi,bu sporu dondurmuştur.Zaten motosikleti kullananlar,halkımız arasında peki iyi gözle bakılmaması,Sakarya Gençlik Spor Müdürlüğünün de aynı yolu izlemesi motosiklet sporunu öldürmüştür.

Kenan Sofuoğlu tek başına geçit törenine katılmıştı

Gelelim esas üzüldüğüm konuya….Sakarya'da 2006 yılında kurulmuş ve Türkiye Motosiklet Federasyonuna bağlı resmi bir kulüp vardır.

Kocaeli körfez pisti açıkken bir çok sporcusu ile ülkemizde Sakarya'nın adını duyurmuştur.Rahmetli Sinan Sofuoğlu'da bir zamanlar bu külübün yönetiminde görev almıştı.Her yıl Sakarya Motosikletçiler Spor Kulübü 19 Mayıs etkinliklerine çağrılır,motosikletleri ile tören geçişi yaparlardı.

Bu yıl ise sanıyorum Sakarya Motosikletçiler Spor Kulübünü davet eden olmadı ki,sanki Sakarya'da tek Kenan kardeşimiz bu sporu yapıyormuş gibi bir imaj verildi.İsterdim ki,gururumuz Kenan Sofuoğlu'nu çağıran yetkililer,Sakaryanın tek motosiklet spor kulübünü de çağırsaydı,Kenan'la beraber daha güzel bir görüntü sunulurdu.Şimdi yetkililere soruyorum,2006 yılında kurulmuş ve Sakarya'da motosiklet sporuna hizmet eden,her yıl festivaller düzenleyen,Sakarya'mızı her platformda temsil eden Sakarya Motosiklet Spor Kulübü neden törenlere bu sene çağrılmamıştır.Acaba,Sakarya Gençlik Spor İl Müdürlüğü kulübümü unutmuştur,yoksa başka nedenler mi vardır.? Hadi İl Gençlik Müdürlüğü unuttu,peki Sakarya'da Motosiklet İl Temsilcisi de mi unuttu.?

Peki bu sene kulüp neden törenlere davet edilmedi.?Bu sene 17-18-20-Haziran-2011 tarihinde 5.motosiklet festivalini yapacak olan Sakarya Motosiklet Kulübü inşallah festivalini bu sene yapılabilir.Bence bu korkunç bir rezalet ve bir spor skandalıdır.Madem Kenan Sofuoğlu'nu davet ettin,Sakarya'nın tek kulübünü neden davet etmedin.Sayın basın mensubu,bu sorularımın cevabını,Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan beyden,Sakarya Motosiklet İl Temsilcisi Ercan Kaçmaz beyden ve Sakarya Motosiklet Spor Kulübü Başkanı Erol Bilek beyfendiden öğrenmeniz ve bizleri aydınlatmanızı rica ediyoruz.Gerçekten Sakarya her şeyin en iyisine layıktır.Bizler Sakarya'lı motosikletçiler olarak,başta Gençlik Spor İl Müdürü ve Motosiklet il temsilcisi ile kulübün tek yumruk olmasıdır.Birbirini tökezlettiren kurumların acısını Sakarya'mız çekecektir.Bu konulardan farklı olarak,ayrı bir konuya da açıklık getirmenizi rica edecem.

Akyazı ilçesi civarlarında,Kenan Sofuoğlu adına bir pist yapılmaktadır.Bu yer sandığımız kadarı ile Sakarya Gençlik Spor İl Müdürlüğü'ne ait bir arazi üzerindedir.Finansmanını Spor Toto teşkilatı ve belediyeler sağlamaktadır.

Peki bu pist sadece Kenan için mi yapılmaktadır.?

Bu pistte sadece Kenan mı antreman yapacaktır..?

Sakarya Motosiklet Spor Kulübünün bu pistteki rolü ne olacaktır.?

Sakarya Motosiklet Spor kulübü başkanı veya yönetimi bu pist hakkında bilgi sahibimizidir,ona pist hakkında bilgi verilmişmidir.?Hiç fikri alınmışmıdır.?

Sakarya'lı motosiklet sporuna meraklı gençlerimiz bu pistte antreman yapabilecekmidir..?

Bu pistin yönetimi ve sorumluluğu kimde olacaktır.?

Bu pist ne zaman bitecektir.Sakarya Motosiklet Tutkunları adına…Saygılarımızla..

Mehmet Kaplan

 KAYNAK: Sakaryamotosiklet.comYorumlar (0)