banner212

banner211

Muaythai'de Koz Kardeşler Fırtınası

2017-2018 Öğretim yılı faaliyet programında yer alan Okul Sporları Türkiye Muaythai Şampiyonası Mersin'de yapıldı .Şampiyonada Sakarya'yı temsil eden Koz kardeşler şampiyonluk sevinci yaşadı.

Diğer 30.05.2018, 11:03 30.05.2018, 11:05 UTKU KAYNAR
Muaythai'de Koz Kardeşler Fırtınası
 

2017-2018 Öğretim yılı faaliyet programında yer alan Okul Sporları Türkiye Muaythai Şampiyonası  Mersin'de yapıldı .Şampiyonada Sakarya'yı temsil eden Koz kardeşler şampiyonluk sevinci yaşadı.

 

ENES YİNE ZİRVEDE

49 ilden 880 sporcunun katıldığı şampiyonaya Sakaryalı sporcular Enez Koz ve İkra Koz kardeşler şampiyon olarak büyük başarı elde ettiler.Bu yıl 63.5 Kğ'da Türkiye Şampiyonu olan ve Dünya Gençler Şampiyonası'na gitme hakkı elde eden Enes Koz Mersin'de düzenlenen Sporları Türkiye Muaythai Şampiyonası'nda Kayseri,Adana ve Mersin temsilcilerini eleyerek finale yükseldi. Finalde karşılaştığı Samsun temsilcisini de mağlup etmeyi başaran Koz, Türkiye Liseler arası Muaythai Gençler şampiyonu ünvanını kazandı.

 

İKRA BOŞ GEÇMEDİ

Enes Koz'un şampiyonluğunu ilan ettiği şampiyonayı kardeşi İkra Koz'da  boş geçmedi. 60 Kğ Gençler kategorisinde müsabakalara çıkan İkra Koz, Adana, Kars ve Kayseri temsilcilerini mağlup ederek şampiyonluğa uzandı.

 

Okul Sporları Türkiye Muaythai Şampiyonası 'nda aldıkları derecelerle yeni başarılara imza atan Enes Koz ve İkra Koz kardeşler Ekim ayında Antalya'da düzenlenecek olan Avrupa Open Kupası'nda mücadele etme hakkı elde ettiler. Bu şampiyonada ayrıca Şampiyon kardeşlerin ağabeyi Yakup Koz'da madalya mücadelesi verecek

Yorumlar (0)