Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir ve Asbaşkan Ali Koç, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve Kulüpler Birliği'nin gerçekleştirdiği toplantının ardından açıklamalar yaptı." />

banner212

banner211

Nihat Özdemir: Yarım puanımız bile silinemez


Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir ve Asbaşkan Ali Koç, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve Kulüpler Birliği'nin gerçekleştirdiği toplantının ardından açıklamalar yaptı.

Diğer 20.01.2012, 17:22
Nihat Özdemir: Yarım puanımız bile silinemez


Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir ve Asbaşkan Ali Koç, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve Kulüpler Birliği'nin gerçekleştirdiği toplantının ardından açıklamalar yaptı.


Sarı-lacivertli takımın yöneticileri puan silme cezasına karşı olduklarını belirterek; UEFA'nın sürece müdahalelerin irdelenmesini dile getirdi.


"FENERBAHÇE'NİİN PUANININ SİLİNMESİNİ KABUL ETMİYORUZ"


Nihat Özdemir yaptığı açıklamada, "Bugüne kadar Fenerbahçe Spor Kulübü toplantılara ya ben ya da bir asbaşkanımla katıldım. Bu sürece en başından beri önem verdik. Kaos ortamından çıkmak için çaba gösterdik. Her zaman doğru bildiğimizi söylemeye çalıştık. Konuşulan burada kalacak. F.Bahçe Kulübü olarak özel ve genel bir açıklama yapmadık. Bütün toplantılarda söz verilmesine rağmen içerde konuşulanlar maalesef dışarıya çarpıtılarak yansıtıldı. Bize zorlu bir süreç yaşattı bu. Hiç söylemediğimiz, beyan etmediğimiz sözler, çıkmış gibi kamuoyuna anlatıldı. Bugün yapılan ortak toplantıda ifade ettiğimiz gibi, dışarı çıkacağız ve içerde ne konuştuysak açıklayacağız. Biz herhangi bir şekilde Fenerbahçe'nin yarım puan kesilmesi, para cezası verilmesi ya da UEFA'nın TFF'ye dikte ettiği hiçbir kararı kabul etmiyoruz. Biz masum olduğumuzu söylüyoruz" dedi.


"58. MADDE DEĞİŞMESİN"


Özdemir ayrıca "58. madde değişmesin. Virgülüne dokunmasın. Kim suçluysa, kimin suçlu olduğuna inanıyorsa, gerekli kararı TFF versin. Genel Kurul'da bunun para cezası ya da puan cezasına çevrilmesi gerekçesine katılmıyoruz. 58. madde aynen uygulansın. Tek bir şey istiyoruz. Gerekli bir süreye ihtiyaç vardır. Herkes savunmasını vermelidir. Ortaya konulan delillere, yeni şahitlere ihtiyaç vardır ve bir karara varılmalıdır. Bu yüzden medyaya açıklama yaptık" diyerek sözlerini noktaladı.


"UEFA'NIN MÜDAHALELERİNİN ALTINDA YATANLAR ARAŞTIRILMALI"


Ali Koç ise yaptığı açıklamada, "Ağustos'ta bir konuşma yapmıştık. Şampiyonlar Ligi'ne alınmadığımız günlerdi. Bu süreci geride bırakmak istediğimizi belirtmiştik. İddialar çıkıyor, kayıtlar basına yansıyor, her şeyin adeta oyun gibi 7 ay boyunca inişli çıkışlı bir grafik şeklinde sürdüğünü görüyoruz. Her şey F.Bahçe üzerinden kurgulanıyor. Biz savunma ve müdafaa hakkımızı kullanmamışken, ki 8 kulübün adı geçerken; F.Bahçe'nin ön planda tutulmamasını istiyoruz. Adil bir savunma için TFF'nin bize destek olmasını rica ettik. F.Bahçe olarak genel kurulun gereksiz olduğunu, 58. maddenin değişmemesini gerektiğini söyledik. Yine aynı şeyi ifade ediyoruz. Ne zaman UEFA olayı gündeme gelse, bizim öne atılmamıza şahit oluyoruz. UEFA'nın topa bu kadar girmesinin nedeninin farklı olduğunu, Cornu'nun ifadesini geri çekmesi; bunu yalanlamak değildir. Söylemek istediğimiz, kendi iç işlerimiz olmasına rağmen, UEFA'nın niye bu kadar müdahale etmek istediğinin altında yatanların araştırılması gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)